Ekonomi

Halkbank Dost Hesap Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Halkbank Dost Hesap Nedir? Özellikleri Nelerdir? Halkbank Dost Hesap, bir kredili mevduat hesabıdır. Sizler de Halkbank Dost hesap nedir öğrenmek istiyorsanız makalemizi dikkat vererek okumalısınız. İşte detaylar yazımızda yer almaktadır.

Halkbank Dost Hesap Nedir? Özellikleri Nelerdir? sorusu acil para ihtiyacında olan KOBİ’lerin yanıtını merak ettiği bir sorudur. Yalnızca KOBİ’lerin yararlanabileceği bir hesap sistemidir. KOBİ’lerin nakit ihtiyacı duyduklarında işlerini sürdürebilmesine olanak sağlayan bir hesap çeşididir. Peki, Halkbank Dost Hesap nedir ve nasıl kullanılır? Özellikleri nelerdir? Öncelikle KOBİ’lerin Dost Hesap açmak için mutlaka bir Halkbank hesabına sahip olmaları gerekmektedir.

Halkbank Dost Hesap, KOBİ’lerin hesaplarında para bulunmasa dahi harcama yapabilecekleri bir kredili mevduat hesabıdır. Bu hesap ile ödemelerini gerçekleştirebilecekleri gibi para aktarımı da yapabilmektedirler. Halkbank mevduat hesabına başvuru yapabilmek için önce bir banka hesabına sahip olup daha sonra başvuru yapmanız gerekmektedir.

Halkbank Dost Hesap Özellikleri Nelerdir?

 • KOBİ’lerin acil para ihtiyacını karşılayan bir sistemdir.
 • Bu Halkbank kredili mevduat hesabı ile düşük faizler ile para tahsil edebilirsiniz.
 • Fatura ve çek ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Hesabınızdan otomatik fatura ödeme talimatı verebilirsiniz.
 • Havale ya da EFT gibi gerekli bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Banka hesabınızdan nakit avans çekme işlemi yapabilirsiniz.
 • Vergi ödemelerinizi sıkıntı yaşamadan yapabilirsiniz.
 • Acil nakit ihtiyaçlarınızı düşük faizler ile karşılayabilirsiniz.
 • Faizleriniz gün üzerinden hesaplanır.
 • Hesabınıza para yüklemesi yaptığınızda borcunuz otomatik olarak kapanır.
 • Hiçbir ödemenizi geçirmeden ticaretinizin devamlılığını sağlar.

Halkbank Dost Hesap Nasıl Kullanılır?

Dost Hesap başvurusu için herhangi bir Halkbank şubesine gerekli belgeler ile gitmeniz yeterli olacaktır. KOBİ’ye Dost Hesap’ a başvurunuzdan sonra hesap açılışı gerçekleşir. Dost Hesap açılışınız gerçekleştikten sonra hesap limitinizin belirlenmesi gerekmektedir. Bunu için de kredi başvurusuna benzer şekilde sözleşmenizin tamamlanmış olması önemlidir. Kimliğiniz, vergi levhanız gibi gerekli belgeleri bankaya teslim etmelisiniz. Bu işlemler sonrası limitiniz belirlenecektir. Limitiniz belirlendikten sonra istediğiniz zaman Dost Hesap’ı kullanabilme hakkına sahipsiniz. Size tanımlanmış olan limitinizi kullandıkça faiziniz işleyecektir. Hesabı kullanmadığınız zamanlarda faiz işlemesi gerçekleşmemektedir. İşlenen faizler aylık olarak sizden tahsil edilecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu