Yaşam

  İKİZ BEBEKLERE BEŞİK SEÇİMİ

Oyuncak_989069
  İKİZ BEBEKLERE BEŞİK SEÇİMİ

        İkiz bebeklere beşik seçimi ilk 6 ay bebekleri yanında isteyenler için üretilmiş pratik bir tercihtir. Amerika’da bilim adamları ilk altı ayda bebekleri anne- baba  aynı odada uyumasını öneriyor.   Bebeklerin yatak seçimi  çok önemlidir çünkü bebekler  16 saatini uyuyarak geçiriyorlar o yüzden rahat olması gereklidir. Özellikle  ilk aylarda bebekler uyuyarak büyür ve gelişir, bunu yaparken de annenin kokusunu duymaya ihtiyaç duyar. Beşik seçerek  istediğiniz  yerde bebeklerinizi uyuta bilirsiniz.
İkiz bebeklere beşik seçimi  sizin için kolay olacaktır çünkü bebek yatakları günümüzde uzmanlar yapıyor size de en uygunu seçmek kalır. Birçok beşik çeşidi vardır bunlar: sepet beşikler tam  ikiz bebekler göredir, tek başına bir beşiğe iki tane yatak yerleşmiştir. Anne-babalar kendi yatağın monte ederek bebekleri rahatça kontrol edilebilir. Sallanan beşikler; bu beşikler gaz problemi olan bebekler için uygundur, sallanarak rahat bir şekilde uykuya dalabilir. Sallanan beşikler özel mekanizmalarıyla beşiğe dokunduğunda sallanır, eğer bebek uyurken sallanmasını istiyorsanız fren sistemi ile sallanmayı durdura bilirsiniz. Portatif beşik; bu beşiğin ayaklarında tekerlekleri vardır anne istediğin odaya götürebilirsiniz. Örneğin mutfakta yemek yapıyorsunuz aklınız bebeklerde, portatif beşiği mutfağa döndüre bilirsiniz. Park yatak; bu beşik  seyahat tipidir katlana bilir ve kılıfları  çıkarıp yıkanabilir.
İkiz bebeklerde beşik seçimi yaparken  kullanılan boyaların kanserojen madde içermemesine dikkat edin. Beşiklerin içinde bulunan yatakların konforu ve kaliteli olması şarttır. İkiz bebek bekleyen anneler için beşikler hayat kurtara bilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu