Ekonomi

Chainlink (LINK) Nedir, Nasıl Alınır, Nasıl Gönderilir?

Chainlink (LINK) Nedir, Nasıl Alınır, Nasıl Gönderilir? Chainlink bir sanal para birimidir. Chainlink nedir nasıl alınır, nasıl gönderilir merak ediyorsanız makalemizi okumalısınız.

Chainlink (LINK) Nedir, Nasıl Alınır, Nasıl Gönderilir? Kripto para borsası ile ilgilenenlerin cevabını merak ettiği sorular arasında yer almaktadır. Chainlink de tıpkı bitcoin gibi bir sanal para birimidir. Bu sanal paranın da bitcoin gibi bir merkezi bulunmamaktadır. Peki, chainlink nedir? Nasıl alınır?

Chainlink Nedir?

Chainlink, 2017 yılında San Francisco’da bulunan bir teknoloji şirketi tarafından ortaya çıkartılmıştır. Ethereum üzerine inşa edilmiş blockchain yapılı merkezsiz bir ağdır. Chainlik, merkezi olmayan ve küresel olarak işlem gören bir dijital ağdır. Akıllı sözleşmeler yolu ile blockchain ağı içindeki verilen ağ dışındakiler veriler ile bağlanmaktadır. Bu ağ da chainlink etrafında oluşmaktadır. Chainlink, sadece LINK adı ile de anılmaktadır.

Chainlink Nasıl Alınır?

Chainlink hakkında bilgi almak isteyenler “chainlink nasıl alınır?” sorusuna da yanıt aramaktadırlar. Chainlink sahibi olmak için kripto para borsalarında gerçek para karşılığında chainlink satın almanız gerekmektedir. Chainlink alım ve satım işlemlerini gerçekleştirmek için bir chainlink hesabına veya bir sanal cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Bunun için de herhangi bir kripto para borsasına üye olmanız gereklidir. Bu borsalar üzerinde LINK satın almanız mümkündür. Eğer üyeliğiniz yok ise güvendiğiniz bir borsadan hesap açmalısınız. Hesap açma işlemlerini gerçekleştirdikten sonra hesabınıza Türk lirası yüklemeniz gerekmektedir. Yükleme işlemini de gerçekleştirdikten sonra LINK satın alabilirsiniz.

Chainlink Nasıl Gönderilir?

Chainlink alma işlemini biliyorsunuz. Peki, chainlink nasıl gönderilir? Hesabınızda yer alan LINK coinlerini başka bir hesaba gönderme işlemini yine kripto para borsaları üzerinden gerçekleştirmeniz mümkündür. Bu işlemi para yatırma/ çekme bölümlerinden yapmanız gereklidir. Öncelikle LINK göndereceğiniz hesap adres bilgilerini tam ve doğru bir şekilde bilmelisiniz. Gönderilecek LINK tutarını girdikten sonra sizden gönderim yapacağınız adres bilgileri istenmektedir. Bu bilgileri de ekledikten sonra işlemini onaylayabilirsiniz. Bu işlemleri gerçekleştirirken önünüze çıkan formları doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız önemlidir. Gönderim yapacağınız hesabın da bir chainlink hesabı olması gerektiği de dikkat edilmesi gerekenlerdendir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu