Güzellik

İkiz Bebek Bakımı

KIZ-GE~1
ikiz bebek bakımı

İkiz bebek bakımı doğum öncesinde başlayan bir süreçtir. İkiz bebek bakımı anne için yardım alınması gereken bir dönemdir. Bebekler doğumu müteakip anne sütü almak zorundadır. Bebeklerin sağlığı, bağışıklık sistemi için ilk sütü, halk arasında ağız denilen sütü almalıdır. İkiz bebeği olan anne diğer bebek sahibi olan annelerden şüphesiz ki daha endişelidir. Sütün olup olmayacağı sonrada yetip yetmeyeceği anneyi endişelendirir. İkiz bebek bakımı konusunda acemi olan anneyi daha da çok endişelendirir. Annenin bu dönemde kaygısız olması gerekir. Aksi takdirde süt üretimi olumsuz etkilenecektir. Anne süt için sıvı tüketimine dikkat etmeli. Süt yapımını artıran besin tüketimine özen göstermeli. En önemlisi yakınlarından ilk dönemlerde yardım almalıdır. Bu annenin dinlenmesine ve rahatlamasına yardımcı olacak, psikolojik destek sağlayacaktır. Anne iki tane bebek olduğu için zaten iki kar fazla yorulacak. İki kat fazla enerjiye ihtiyaç duyacak. O yüzden yardım alması iyi olacaktır. Zira yapılan araştırmalar da ikiz bebeklere de annenin sütünün yettiğini göstermektedir. Burada bebeklerin emme gücünün önemini de hatırlatmakta yarar var.

Evde İkiz Bakımı

Doğumdan sonra daha pratik davranmanız gerekecek. Alışverişinizi de toptan yaparak vakit kazanabilirsiniz. Alışveriş işlerini ya eşinize bırakın ya da internetten yapın. Bakımınıza yardımcı olacak kişileri iyi koordine edin. Dinlenmeye zaman yaratın. Arada dışarı çıkmak için fırsat oluşturun. Bebekleriniz ile ilgili bir tablo oluşturun bebekler her an sizin kontrolünüzde olmayabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merhaba,ben aranıza bugfcn katıldım. bir kız bir erkek 11 aylık ikiz annesiyim.ikizlerle illgii bf6yle e7alışmalar olduğundan tesadfcfen sitenizi gf6rfcnce haberim oldu ve e7ok mutlu oldum.c7evremde beni anlayan insan bulmak imkansızdı ve dış dfcnya ile bağlantım kesilmişti sayenizde artık sanal da olsa dış dfcnya ile bağlantı kuruyorum.bunun ie7in tişekkfcr ediyorum.ve e7alışmalarınızda başarılar diliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu