Güzellik

Avokado Maskeleri ile Yenilenin

Cildi besleyen ve canlandıran mucize avokado maskeleri ile yenilenin ve cildinizi gençleştirin. Maskeleri düzenli olarak uyguladığınız zaman farkı göreceksiniz.

Cildi Gençleştiren Avokado Maskeleri ile Yenilenin

Avokado Maskeleri ile Yenilenin
Avokado Maskeleri ile Yenilenin

Avokadolu Yüz Maskesi Tarifi: Ilık bir banyo yaparak gözeneklerin açılmasını sağlayın. Olgunlaşmamış bir adet avokado meyvesinin ilk olarak çekirdeklerini çıkarın. Ezin ve içerisine 1 yumurtanın sarısını ilave edin. 3 yemek kaşığı zeytinyağı ekleyip iyice karıştırın. Mucize avokado maskesi ile yenilenin ve farkı yaşayın. Maskeyi ılık bir ıhlamur çayı ile demlenmiş bitkisel karışım ile yüzünüzden çıkartmanız daha etkili olacaktır. Cildi besleyen bir maskedir.

Avokadolu Saç Maskesi Tarifi: 1 avokadoyu rendeleyip içerisine 1 yumurta sarısı ve 1 çay kaşığı tatlı badem yağı ekleyin. Karışım özellikle temiz saça uygulayın. Saçlarınızın diplerine bu maskeyi kullanın. Saçlarınızda 20 dakika bekletin ve daha sonra ılık su ile maskeyi yıkayın. Maske saçlarınızı besleyecektir.

Avokado Maskeleri ile Yenilenin
Avokado Maskeleri ile Yenilenin

Dekolte maskesi: Soyulmuş 1 avokadoyu püre yaparak ezin ve içerisine 30 gram bal ilave edin. 1 tatlı kaşığı limon suyu da katarak karıştırın. Yumurta sarısını iyice çırparak ekleyin. Karışımı saç diplerinize sürün ve 20 dakika bekleyin. Ilık su ile saçlarınızı yıkayın.

Avokadolu El Maskesi: Bir adet avokadoyu ezin ve içerisine 1 yumurta, 2 tatlı kaşığı yulaf, 1 tatlı kaşığı limon suyu 1 çay kaşığı bal ve 1 çay kaşığı zeytinyağı ilave edin ve iyice karıştırın. Karışımı ellerinize sürmeden önce ellerinizi zeytinyağı eklenmiş ılık bir suyun içerisinde bekletin. Bu karışımı ellerinize sürün ve 20 dakika bekleyin. Ellerinizden ovarak çıkartın. Ilık su ile yıkayın.

.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bir çok maskeler uyguladım bir çok maske tarifleri biliyorum ama avokado kadar kolay ve etkili bir çözüm şimdiye kadar görmemiştim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu