Güzellik

Cildi Gençleştiren ve Güzelleştiren Gıdalar

İnsanların ciltleri oldukça hassastır ve dış etkenlerden zarar görmesi sonrasında kısa süreler içerisinde oldukça kötü bir görüntüye ulaşır. Bunu engellemek için günlük yemek düzenine cildi gençleştiren gıdalar arasından istediklerini ekleyebilirler. Bu gıdaların başında ise domates geliyor. Cildin bağ dokusunu güçlendiren domates, aynı zamanda ciltteki hasarları da onarır. Zeytinyağı ise kırışıklığa neden olan cilt kuruluğunu ortadan kaldırır.

Cildi Gençleştiren ve Güzelleştiren Gıdalar
Cildi Gençleştiren ve Güzelleştiren Gıdalar

Balık da cildi gençleştiren gıdalar içerisinde kendine yer buluyor. İçinde bulunan yağ asitleri ciltte bulunan ince çizgilerin yok olmasına yardımcı olur. Ispanak ise içerisinde bulunan demir ve C vitamini sayesinde ciltte gerekli olan enerjiyi tekrardan ortaya çıkartır ve kasların güçlenmesine yardımcı olur. Kasların güçlenmesi ise cildin çok daha uzun süreler boyunca sıkı bir görünüme ulaşmasını sağlar.

Cildin taze ve canlı görünmesini sağlayan havuç içerisinde A, B, C, D ve E vitaminleri bulunuyor. Cildinde solgun bir görünüm olan ve ne yaparsa yapsın bu görüntüyü ortadan kaldıramayan insanların yapması gereken şeylerden bir tanesi, düzenli olarak maydanoz tüketimi. Maydanozun içerisinde yer alan C vitamini sayesinde ciltteki kolajen dokunun bağları kuvvetlenecek ve bunun sonrasında da cilt sıkılaşacak.

Cildi Gençleştiren ve Güzelleştiren Gıdalar
Cildi Gençleştiren ve Güzelleştiren Gıdalar

Cilde ciddi zararlar veren serbest radikallerin oluşmasını engellemek isteyen insanların ise tüketmeleri gereken besin, sarımsak. A, B, C vitaminleri ile kalsiyum, potasyum, selenyum, magnezyum ve fosforu bünyesinde bulunduran sarımsağı insanlar sıklıkla tüketmelidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Cildinizin güzel ve kırışıklardan uzak tutmak istiyorsanız vitaminleri bol olan bitkileri meyveleri tüketebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu