Ekonomi

Ferdi Kredi Faiz Oranları

Ferdi kredi faiz oranları, daha çok kullandığımız veya duyduğumuz adıyla “bireysel kredi faiz oranları” her bankada farklılıklar göstermektedir.

Ferdi kredi faiz oranları hesaplanması için kredi kullanmak istediğiniz bankanın internet sayfasından ya da akıllı telefon uygulamasından faydalanabilirsiniz. Sadece bu işler için hizmet veren internet sayfalarından, kredi kullanacağınız döneme özel bankaların uyguladığı kampanyaları, promosyonları da inceleyebilirsiniz ve sizin için avantaj sağlayan bir kredi imkanından faydalanabilirsiniz. Belirli dönemlerde düşük faiz oranlarıyla bireysel kredi olanakları sunulmaktadır.

Kredi kullanmak için hala banka şubelerini kullanabileceğiniz gibi internet sayfalarından ve akıllı telefonlardan başvuru yapmak her geçen gün daha popüler olmaktadır. Kredi başvurusu yaparken öncelikle kredi türünü, kredi miktarını ve vadeyi seçerek karşınıza çıkan aylık ödemeleri değerlendirme şansınıza sahip olursunuz. Eğer ödeme miktarları ve faiz oranlarını beğenirseniz, hemen aynı platform üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz ve sonucu da oldukça kısa sürede alabilirsiniz.

Kredi Vadeleri

Tüm bankalardan ferdi kredi kullanabileceğiniz için, kullanacağınız kredi öncesinde detaylı bir araştırma yapmak oldukça önemlidir. Aldığınız kredi miktarından bağımsız olarak ödemeler 3 aylık, 6 aylık, 9 aylık, 12 aylık, 24 aylık, 36 aylık, 48 aylık olarak değişmektedir. Aldığınız krediyi geri ödeme süreniz arttıkça ödeyeceğiniz ferdi kredi faiz oranları da artmaktadır.

Faiz Oranları

Günümüzde bankaların uyguladığı bireysel kredi faiz oranları aşağı yukarı %1.39 ile %1.77 arasında değişmektedir. Bu oran farklılıkları aylık sabit gelirinize, kullanmak istediğiniz kredi miktarına ve geri ödeme vadenize göre değişmektedir. Kredi faiz oranları kişinin kredi notuna göre de değişim göstermektedir. Eğer birey daha önceki kredi taksitlerini zamanında yatırmış ve kredi kartları ile ilgili ödeme sıkıntısı çekmemişse, birçok banka tarafından daha düşük faiz oranı ile kredi çekme imkanına sahip olur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu