Ekonomi

Banka Konut Kredi Faizleri

Banka konut kredi faizleri, 2018 yılında İmar barışı, Kdv, tapu avantajlarının yanında bankalardan da gelen indirim ile faiz oranları bazı bankalar tarafından %1’in altına indi.

Ev sahibi olmak için en çok başvurulan yöntemlerden biri banka kredisi kullanmaktır. Banka konut kredi faizleri, ev sahibi olan kişilerin ödeme gücü içerisinde kalıyorsa bazı durumlarda nakit satın almalardan bile mantıklı olabilmektedir. Bankalar konut kredilerini satın alınacak konut üzerine ipotek işlemi uygulayarak gerçekleştirir. Konut kredilerinde taksitlerin aksaması durumunda 1 yıl boyunca telafi durumunuz vardır.

Faiz Oranları

Kredi kullanmadan önce, banka konut kredi faizlerini iyi araştırmalı ve dikkat etmelisiniz. Kredi faiz oranları mutlaka birden fazla banka araştırarak öğrenmek gerekir. Faiz oranları net bir şekilde öğrendikten sonra toplam maliyet iyi incelenmeli. Aldığınız kredi karşılığında bankaya geri ödeyeceğiniz toplam miktarın hesabı iyi yapılmalıdır. Bankalardan kullanacağınız krediler, eksperler tarafından belirlenen değerlerin tamamını karşılamaz. Banka konut kredileri uzun vadeli krediler olduğu için, ödeme gücünüz, aylık taksitler ve faiz oranları iyi incelenmeli ve değerlendirilmeli, sonrasında karar verilmelidir.

Faiz Oranlarını Öğrenme

Alacağınız konut için Banka faiz oranları artık şubeye gitmeden de, cep telefonundan ya da bilgisayarınızdan bir çok yardımcı unsur kullanarak öğrenebilirsiniz. Alacağınız ev için ihtiyacınız olan kredi miktarını ve aylık taksit sayısını girdikten sonra toplam maliyeti ve aylık ödemeleri görebilirsiniz. Güncel olarak tüm bankalar, farklı konut kredi kampanyaları ile farklı kredi faiz oranları uygulamaktadır. Bankaların 2018 yılında uyguladıkları “banka konut kredi faizleri” son yapılan çalışmalar ile bazı bankalar tarafından %1’in altına çekilmiştir. Ziraat Bankası ve Halk Bankası bu konuda %0.95’lik faiz oranı ile en uygun kredileri kullanıcılara sunmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu