Gebelik

 İKİZ BEBEKLERİN ODASI NASIL OLMALI

ikiz_bebek_odasi_takimlari-1
 İKİZ BEBEKLERİN ODASI NASIL OLMALI

İkiz bebeklerin odası nasıl olmalı yeni anne olan ve gebelik döneminde olanların ortak düşüncesidir. İkiz bebek sahibi olmak masrafları iki katına çıkaracaktır ama olsun onlar için değer. Düşüncenize iki tane birbirine çok benzeyen varlık emin olun çok eğlenecek ve çok yorulacaksınız. İkiz bebek odası diğer çocuk odalarından biraz daha büyük ve geniş olmalı çünkü iki tane yatak olduğunda bebeklere oyun alanı kalmalı.
İkiz bebekleri odası nasıl olmalı diye düşünene anneler ilk 3-4 ay aynı yatakta yatabilirler ikizler. Bu hem birbirlerini tanımayı  ve algılamayı hızlandırır hem de anneye bakım yönünden kolaylık sağlar. 4 aydan sonra bebekler hareket etmeye başlar ve birbirlerine zarar vermeye başlaya bilir. İkiz bebeklerin dolapları ve giysileri ayrı olmasına dikkat edilmelidir. İkiz bebekleri odası diğer bebeklerin odasında daha güvenli olması lazım, mobilyaları, dolaplar duvara monte etmek gerekiyor. Çünkü ikizler anne babanın sözünü tutmak için birlikte hareket etmez ama yaramazlık söz konusu olunca ikisi birlikte hareket ederek bütün yaramazlıkları yapacaklardır. Bebekleriniz odasında mutlaka bir termometre  olmalı odanın ısını ölçmek içini genellikle anneler çok sıcak odaları bebekleri iyi olacağın düşünür ama bu bebekleri bağışıklık sistemine etki eder. Bebeklerin odasın ne soğuk nede sıcak , oda sıcaklığı ılık olmalıdır.
İkiz bebeklerin odası nasıl olmalı kullanılan eşyaların sağlam ve dayanıklı olması lazım. Odanın ışık sistemi ayarlana bilir olmasın sizi işinizi kolaylaştıracaktır. Bebek uyku setini seçerken dikkat etmeniz gerekenlerse  kumaşın kalitesin ve pamuklu olmasıdır. Pamuklu kumaştan yapılan uyku setleri bebeğiniz terini emerek hasta olmamasını sağlar. Mümkünse bütün eşyaların anti-bakteriyel olmasına dikkat edin çünkü yeni diş çıkaran bebekler ağızını her yere sürebilir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu