Gebelik

  İKİZ BEBEK BAKIMI ÖNERİLERİ

ikiz-bebekler

İkiz bebek bakımı önerileri bakımı  bildiğiniz gibi zor ve yorucudur çünkü iki ayrı bebeğe aynı zamanda bakmak demektir. İkiz bebek bakım için  hamileyken  bol bol kitap okuyun ve ezberleyin.Bir diğer seçenek ise ikiz bebekleri olan ailelerden ikiz bebek hakkında  bilgi edin bu size pratik çözümler yaratma imkanı sunacaktır. İkiz bebekler hamileyken alışverişi son haftalara bırakmayın 28. Haftadan sonra yavaş yavaş başlayın çünkü son aylarda sadece yatmanız gerekebilir.
İkiz bebekler bakım önerileri  ikiz bebeklerinize hızlı ve çabuk yardım etmeyi sağlar. İkiz bebekleri olanlar gece uykusuna hasret kalabilir bunun için bir bebeği yedirdikten sonra diğer bebeğin ağlamasını beklemeden karnını doyurarak biraz daha uyuya bilirsiniz. İkiz bebeklerin emzirirken  ikisini bir emzirmeyi deneye bilirsiniz ama bunda zorlana bilirsiniz tek tek emzirmek daha iyidir. Eğer biberonla besleyeceksiniz  ikisini de yere yatırın başlarına yastık koyun ve ikisine bir yedirin.  bebekleri banyo yaptırmak çok zordur hele de ikiz bebekleri yıkamak. Bebeklerinizi yıkarken birilerinde yardım almalısınız  bebeklerini teker teker yıkamalısınız aksi takdirde zarar verebilir canını acıta bilirsiniz çok yüzden çok dikkatli olun. Banyo yaptırmadan lazım olan bütün ihtiyaçları  hazırlayın suyun sıcaklığını kontrol edin.
İkiz bebek bakımı önerileri  size ve bebeğinize yardımcı olabilir. İkiz bebeklerinizi uyuttuktan sonra kendinizde dinlenin kalan işlere eşiniz yada aileniz ilgilensin. Unutmayın  yorgun mutsuz  bir anne bebeğine yardım edemez  ve gelişimini olumsuz etkiler. Bebekleriniz eşiniz ilgilenirken hep aynı bebeği almamasına dikkat edin çünkü ikisinde eşit ölçüde yakın olun ki ikisinde kendini güvende hissetsin. İkiz bebeği olan ve hamile olan anneler ilk önce kendinize güvenin ve bebeğinizi çok sevin gerisi gelecektir hem de çok eğleneceksiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu