Sağlık

Genital Estetik Hakkında Merak Edilenler

Genital estetik hakkında merak edilenler son yıllarda estetik cerrahide oldukça popüler bir konu haline gelen genital estetik kadınların bu alanda yaşadığı aşırı sorunlara da dikkat çekmiştir.

Genital estetik hakkında merak edilenler neyse ki kadınlar, hayatlarını etkileyen ve çeşitli faktörler sonucu ortaya çıkan genetik vajinal sarkma, klitoris büyümesi veya Venüs kret şişmesi gibi problemlerinin artık çözülebileceğinin farkındalar! Bütün bunlar genital bölge estetiği ameliyatı ile çözülebilir. Peki hangi durumda hangi operasyonlara ihtiyaç var?

Vajinal Estetik Çeşitleri Nelerdir? Labioplasti Nedir?

Her kadının istediği vajina görünümüne sahip olma hakkı vardır. Vajinal deformasyonlar kadınların özgüven eksikliği, mutsuzluk, memnuniyetsizlik ve hijyen sorunlarına neden olarak hem sosyal hem de cinsel yaşamlarını olumsuz etkiler. Bu açıdan son yıllarda yaygınlaşan genital estetik yöntemleri büyük önem taşımaktadır. Vajinal estetik olarak da adlandırılan bu cerrahi müdahaleler labioplasti, vajinoplasti, klitoris estetiği ve vulva estetiği olarak dört bölüme ayrılabilir.

Labioplasti, genital bölge estetiğinin en bilinen yöntemi olmakla birlikte dış genital bölgede labium adı verilen yapılara yapılan estetik operasyonlara verilen genel isimdir. Vajinal sarkma ve bu bölgedeki estetik deformasyonlar kadınların aklında vajina sarkması nasıl oluşur, vajina dış dudak sarkması nasıl olur ve vajina iç dudak sarkması nasıl olur gibi sorulara neden olur. Bu soruların cevaplarını ararken vajina daraltma ameliyatı olan kişilerin yorumları ve labioplasti yaptıranların anlattıkları kişisel deneyimler kadınlar için büyük önem taşımaktadır.

İç dudak sarkması yaygın bir sorundur. Genetik faktörler, sık kilo değişiklikleri veya yaşa bağlı fiziksel değişiklikler sonucu ortaya çıkabilir. Vajinal dış dudak estetiği nispeten nadir bir estetik yöntem olsa da örnekleri mevcuttur.

Vajinal Daraltma Ameliyatı Ve Kendine Güvenin Yeniden Kazanılması

Kadınlarda vajinal genişlemenin en belirgin nedeni doğuma bağlı gevşemeye bağlı vajinal deformasyondur. Hamilelikte alınan kilo ile birlikte doğum sırasında kasılan kasların doğum sonrası gevşemesi nedeniyle vajina genişleyebilir. Bu noktada genital bölge estetiği önemlidir. Yakın zamanda doğum yapmış, mental olarak iyi hissetmeyen bireyler, genital estetik yaptıranlarla ufak bir araştırmadan sonra fikir alışverişinde bulunarak vajina estetiği yaptırmaya karar verebilirler. Doğru seçilmiş bir vajinoplasti yöntemi ile fiziksel durumuna yeniden kavuşan kadınlarda en büyük değişiklik psikolojiktir. Başarılı operasyonlarda iyileşme sürecinde kademeli olarak başlar. Mental iyileşme ve ameliyat izlerinin kademeli olarak kaybolması, kadınların özgüvenlerini yeniden kazanmalarına yardımcı olur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu