Yaşam

Kadınların İlişkiden Beklentisi Nedir?

Kadınların İlişkiden Beklentisi Nedir? Kadınlar ilişki sırasında bazen bir çocuk bazen bir anne olabilir. Peki, kadınların ilişkiden beklentisi nedir?

Kadınların ilişkiden beklentisi nedir sorusunun yanıtını veriyoruz. Kadınlar her anlamda ilişkiyi önemser. Kendisinin eksiklerinin de kapatılacağı bir ilişkinin içinde var olmak ister. Bunun için de karşısında mutlaka daha güçlü biri olsun diye düşünür. Kadınlar son derece fedakar bir yapıda olduğundan, mutlaka partnerinin daha güçlü olması için fedakarlık da yapacaktır. Yani kendinizi iyi hissedeceğiniz bir ilişkinin içinde olmanız açısından, en iyi şekilde tamamlayıcılık aranabilir. İşte kadınların beklentileri…

Sahiplenmek

Kadınlar iki tarafın da sahiplenici olmasını ister. Kendisinin karşı tarafı sevdiğinden emin olması, mutlaka sahiplenici olması ile alakalıdır. Ancak bunun dışında mümkün olduğunca karşı tarafın da sahiplenici olmasını isteyecektir. Bunun için de ilişki boyunca partnerinin de ne gibi fedakarlıklar yaptığı konusunda bilgi sahibi olur. Kontrolcüdür ve sürekli olarak partnerinin de onu ne kadar sevdiğini görmek üzere hareket eder.

Huzur

Kadınların aradığı, beklediği bir diğer kriter ise huzurdur. Kadınların ilişkiden beklentisi dendiğinde, akla huzur gelmesinde kadınların mutluluk arayışı etkilidir. Her zaman sorunlar ne olursa olsun partnerinin yanında o sorunları bir kenara bırakabiliyor olmayı ister. Bunun için de huzur arayışı mutlaka etkindir. Huzur arayışı bir partner ile son bulduğunda, kadının ilişkiden beklentisi de karşılanmış olacaktır. Tam anlamıyla huzurlu bir ilişki için iki tarafın da beklentilerinin karşılanıyor olması durumu son derece önemlidir.

Güven

Kadınlar genel olarak ilişkinin içinde birbirine güvenmek ister. Bu durumda direkt olarak güven beklentisi içine girer. Erkek tarafından güven beklentisinin karşılanması demek, kadının de ilişkiden beklentisinin yerine gelmesi demektir. Bu sayede kendisini daha huzurlu ve rahat hisseder. Mümkün olduğunca mutlu bir ilişki için kadının güven kriterinin yerine getiriliyor olması önemlidir.

Karşılıklı Sevgi

Elbette sevgi arayışı mutlaka karşılıklı olmalıdır. Kadınlar sevmenin beraberinde, sevildiğini de hissetmek ister. Bunun için mutlaka karşılıklı sevginin olması önemlidir. Kadınların ilişkiden beklentileri için karşılıklı sevginin olmasının da son derece önemli olduğunu söylemek mümkün.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu