Moda

Yeni Trend Kanada Smokini

Modayı takip edenler için yeni trend Kanada smokini olarak karşımıza çıkıyor. Yani Türkiye’de yıllardır yapılan kot üzerine kot giyme uygulaması tam anlamıyla karşılayan bu terim bu yıl Sonbahar Kış trendlerinde görmeye alışık olacağımız moda örnekleri arasında yer alıyor.

Kanada Smokini Tarihi

1951 yılında dünyaya ün salan şarkıcı Bing Crosby Kanada’da bulunduğu bir zaman bir otele gidiyor ve bu otele kayıt yaptırmak istiyor. Fakat ünlü şarkıcı otel çalışanları tarafından tanınmıyor. Ünlü şarkıcının tanınmadığı bir yana baş aşağı jean giymesi nedeni ile de otele alınmak istenmiyor.

Bir müddet sonra otel çalışanları şarkıcıyı tanıyor ve olay tatlıya bağlanarak ünlü şarkıcı otele alınıyor. Fakat istisnai olarak otele alınan kişidir. Bunun üzerine Bing’in arkadaşları durumu kot devi Levi Strauss’a anlatıyor. Bunun üzerine jean devi Levi sağlam kotondan şık pantolon ve ceketler piyasaya sürüyor.

Adına da Kanada smokini diyor. Böylece Kanada smokini tarihi başlamış oluyor. Bu olayın ardından Kanada’da otellerde beyler tarafından Kanada smokini sıklıkla kullanılmıştır. Her ne kadar hırpalanmış bir kıyafet olsa da modacıların elinden çıkan bu tasarımlar Sonbahar Kış modası 2018 yılına damgasını vuruyor.

Denim On Denim

Dünya’da ilgi gören jeanler bu yıl modayı etkisi altına almayı başarıyor. Tarihi modanın tekerrürü bu yıla damgasını vuruyor. Giyim kombinlerinde artık gözlerimizin alıştığı tek parça jean bu yıl yerini denim on denim modasına bırakıyor.  Peki nedir denim on denim? İki kot parçanın birlikte kombine edilmesi demektir.

1951 yıllarında moda olan bu kombin günümüzde yine moda olarak tercih ediliyor. New York Moda Haftası’nda beğenilere konu olan denim on denim kombinleri İlkbahar Yaz koleksiyonlarından bu yana hala tercih edilen parçalardır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu