Güzellik

Anında Etkili Cilt Maskeleri

Cildimizde karşılaştığımız problemlerden dolayı anında etkili cilt maskelerinden yararlanmayı her birimiz isteriz. Öncelikle ciltteki problemin ne olduğu konusunda fikir sahibi olmak önemlidir.

Bununla birlikte cildin nasıl bir cilt tipine sahip olduğu ve cilt alerjileri hakkında bilgilenmek önem taşır. Çünkü cilt tipi özelliği doğrultusunda cilt problemine en iyi olan cilt bakım ürünü bulmaya çalışılır. Gerek hazır cilt maskelerinden gerekse evde doğal yöntemlerle hazırlanan maskelerden faydalanılabilir.

Yüz Temizleme Maskesi

Yüz temizleme cilde uygulanması gereken ilk adımdır. Cilde her ne sürülecekse sürülsün öncesinde muhakkak iyi bir yüz temizleme maskesi ile cildin kirinden arındırılması gerekir. Cilt gözeneklerinin derinlemesine temizlenmesi esas alınmalıdır.

Bu noktada çok sayıda markanın yüz temizleme jeli kullanılabileceği gibi eczanelerden temin edilebilen barlar da kullanılabilir. Evde doğal yöntemlerle yüz temizleme maskesi hazırlamak için ise kil kullanımı sağlanabilir.

Bir miktar kil, birkaç damla portakal veya limon yağı, birkaç damla tatlı badem yağı ve biraz da maden suyu eklenerek jel bir kıvam elde edilir ve yüzün her bir yanına uygulanır. 15 dakika bekledikten sonra ılık veya soğuk su ile cilt maskeden arındırılır.

Cilt Temizleyici Tonik

Kil maskesi uygulamasından sonra cilt temizleyici tonikler ile cilt gözenekleri daha iyi temizlenerek aynı zamanda gözeneklerin sıkılaştırılması da sağlanır. Cilt temizleyici tonik olarak % 100 doğal içerikli gül suyu ile cildin temizlenmesi sağlanabilir.

Bir pamuğa bir miktar gül suyu dökülür ve cilt pamuk ile iyice silinir. Ardından yine tatlı badem yağı veya ozon yağı ile cilde  direkt uygulama yapılır. Ozon yağı cilt yaralarının iyileşmesinde süreci hızlandırır. Eğer cildinizde çeşitli nedenlerle oluşan iz veya yaralar var ise ozon yağı bu noktada mükemmel bir uygulama yöntemidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu