Güzellik

Dip Boyasını Geciktirmenin Yolları

Saçınızı boyattırdıktan sonra özellikle dip boyasını geciktirmeden yolları dip boyası nedeniyle devamlı olarak saçınızı boyamak zorunda kalmanızı engelleyebilir. Bu nedenle tercih edebileceğiniz birbirinden farklı yöntemleri uygulayabilirsiniz. Doğru şekilde yapacağınız uygulamalar özellikle saçlarda dip boyasının görünmesini ve fark edilmesini engelleyebilir.

Göz Farı İle Uygulama

Saç diplerinde oluşan farklılık özellikle saçımızı boyattırdıktan sonra bir süre saçlarınızın uzamasıyla belirginleşmektedir. Bu durumda dip boyası yaptırmak istemeyenler özellikle ıslak makyaj fırçası ile saç rengine uygun göz farı kullanarak diplere uygulama yapabilirler. Yapacağınız bu uygulama dip boyanızın geldiğinin fark edilmesini engelleyecektir. Bu sayede dip boyanızı daha uzun süre bekletebilir ve saçınızı devamlı boyamak yerine farklı yöntemler kullanabilirsiniz.

Dip Boyasını Geciktirmenin YollarıSaçları Düzleştirmek

Özellikle saçınızı boyattırdıktan sonra saçınızın uzaması dipte oluşan açılma nedeniyle renk farklılığını ortaya çıkartmaktadır. Bu durumda dip boyasını geciktirmek için tercih edebileceğiniz yöntemler arasında saçınızı düz kullanmak yer almaktadır. Düz saç özellikle dip boyasının belirginleşmesini engellemektedir. Saçınızı dalgalı veya kıvırcık kullanmak yerine düzleştirerek kullanabilirsiniz.

Saç Aksesuarları İle Kapatma

Saçınızı hareketlendirmek adına kullanabileceğiniz aksesuar seçenekleri özellikle modaya uygun seçimler yapmanızı sağlarken aynı zamanda saç diplerinde oluşan renk farklılığını da gizlemek konusunda etkili olmaktadır. Bu nedenle dip boyanızın gelmesi durumunda kullanacağınız saç bantları veya şapka gibi aksesuar seçenekleri özellikle dip boyanızın geciktirilmesini sağlayacaktır.

Uygun Saç Rengi Seçimi

Özellikle saçınızı tercih edeceğiniz boyanın saçınıza yakın bir renk olması dip boyasını gelmesi durumunda farkın belirgin olmamasını sağlamaktadır. Bu nedenle doğru tercih yapmanız özellikle devamlı olarak saçınızı boyattırmaktan kurtulmanıza sağlamaktadır.

Ombre Seçimi

Saçınızda ombre tekniği ile modaya uygun şekilde bir boyama işlemi yapılması özellikle dip boyası gelmesi durumunda belli olmasını engellemektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu