Güzellik

Vücut Peelingi Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Vücut Peelingi Nedir ve Faydaları Nelerdir? Vücut peelingleri veya vücut cilaları, yüz peelingleri kadar harikadır. Aslında, her yeri ovmuyorsanız, harika taze, pürüzsüz, bebek yumuşaklığında bir cilt elde etmiş olursunuz. Ancak yüz ovma ve vücut ovma ürünleri birbirinin yerine geçebilen ürünler değildir. Peki, vücut peelingi nedir?

Vücut Peelingi Nedir ve Faydaları Nelerdir? Vücut peelingi, yüz peelingi ve peelinge benzer olsa da bazı önemli farklılıklar vardır. Vücut peelinginin tam olarak ne olduğunu, nasıl çalıştığını ve vücut bakımını neden güzellik rutininize dahil etmeniz gerektiğini öğrenmek için yazımıza göz atınız.

Vücut Ovma Yüz Ovmalarından Ne Kadar Farklıdır

Yüz cildinizin ve vücut cildinizin neden farklı şekilde tedavi edilmesi gerektiğinden biraz bahsedelim. Başlamak için cildinizi ele alalım. En büyük organınızdır ve katmanlardan oluşur. Her katmanın, vücudunuzu enfeksiyon ve yaralanmalardan korumaktan ter üretmeye ve vücut ısısını düzenlemeye kadar belirli bir görevi vardır.

Baştan ayağa aynı cilt katmanlarına sahip olsanız da, yüzünüzdeki, boynunuzdaki ve göğsünüzdeki katmanlar vücudunuzun geri kalanındaki katmanlardan çok daha incedir. Bu, yüz ovmalarının yüz cildinizi tahriş etmemek için vücut ovmalarından çok daha yumuşak olduğu anlamına gelir.

Vücut Peelingi Ne Kadar Farklıdır

  • Mekanik pul pul dökülme, ölü deri hücrelerini çıkarmak için ellerinizin gücünü kullanan fiziksel olarak ifade eder. Kuru fırçalama, deniz tuzu ovma, şeker ovma veya hindistancevizi yağı veya zeytinyağında asılı kahve ovma gibi şeyleri düşünün.
  • Kimyasal pul pul dökülme, ölü deri hücrelerini parçalamak ve çıkarmak için asitleri ifade eder.
  • Enzimatik eksfoliasyon, ölü deri hücrelerini parçalamak ve çıkarmak için doğal proteinler kullanan eksfoliantları ifade eder.

Peki bu, vücut peelinginin peeling etkisi olduğu anlamına mı geliyor?

Teknik olarak, peeling, iyi bir vücut peelinginin temel unsurlarından sadece biridir. Vücut ovma işleminin diğer bileşeni bir temizleyicidir. En iyi vücut peelingleri, ölü deri hücrelerini temizlemek ve donuk cildi aydınlatmak için bir vücut eksfoliyatörü ve vücut yıkamasını birleştirir. Bir vücut bakım rutini oluştururken, peeling ile ne sıklıkta peeling yapmanız gerektiğini ve sizin için ne tür bir peelingin doğru olduğunu düşünmelisiniz.

 

 

 

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu