Gebelik

Tüp Bebek ve Normal Gebelik Arasındaki Farklar

Tüp bebek yöntemleri özellikle yumurta gelişimi yeterli olmadığı durumlarda uygulanır. Tüp bebek ve normal gebelik farkı süresinde anne devamlı belirli testlere tabi tutulur. Tedavi süresinde hastanede kalınmasına gerek yoktur. Doğal yollardan hamile kalamayan çiftlere uygulanır.

Tüp Bebek ve Normal Gebelik Arasındaki Farklar
Tüp Bebek ve Normal Gebelik Arasındaki Farklar

Tüp Bebek ve Normal Gebelik Arasındaki Farklar Nelerdir

Normal yollardan gebe kalanların herhangi bir problemi bulunmaz. Yeterli yumurta üretimi tamamdır. Tüp bebek ve normal gebelik farkı ise kadının yumurtlayamadığı ya da erkeğin sperminin yeterli olmadığı durumlarda uygulanır. Düzenli bir adet dönemi yaşayan bayanların gebe kalma şansları da yüksektir. Erkeğin canlı sperm sayısı yüksek ve anne adayının yumurtaları çatlıyorsa doğal yoldan gebe kalınma olayı yaşanır.

Tüp Bebek ve Normal Gebelik Arasındaki Farklar
Tüp Bebek ve Normal Gebelik Arasındaki Farklar

Düzenli bir cinsel ilişki ile herhangi bir sorun olmadığında 6 ay içinde gebe kalınır. 6 aydan sonra hala gebe kalınmamışsa sorun vardır. Tüp bebek yöntemi bu aşamada uygulanır. Döllenen yumurta belirli testler sonucunda anneye aşılanır. Tüp bebek yöntemi uygulanan anne aynı normal doğum süreci yaşar.

Tüp bebek farklı uygulamalarla yapılır. Anne ve baba adayı ilk aşılamada başarı sağlayamazsa umutsuzluğa düşmemelidir. Deneme sayılarını artırarak özledikleri bebeklerine kavuşurlar. Tüp bebek yöntemi günümüzde sıklıkla uygulanan ve iyi sonuçlar alınan bir yöntemdir. Anne adayı bu süreç içerisinde asla umutsuzluğa kapılmamalıdır. Moral çok önemli olup süreç içerisinde bazı testler yapılacağı için biraz zaman alabilme ihtimali vardır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu