Teknoloji

Powerbank Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Powerbank Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler nelerdir? Günümüzde akıllı telefon kullanımının artması ile taşınabilir batarya ihtiyacı oluştu. Sizler de powerbank alırken dikkat edilmesi gerekenleri öğrenmek için makalemizi okumalısınız.

Powerbank alırken dikkat edilmesi gerekenler, powerbank ihtiyacı olanların veya powerbank satın almayı düşünenlerin merak duyduğu bir konudur.  Son yıllarda akıllı telefon kullanımı oldukça yükseldi. Bu telefonlar ne kadar hayatımızı kolaylaştırsalar da şarjları diğer telefonlara göre daha çabuk bitiyor. Bu sorunu çözmek için de powerbank gibi aparatlar üretilebiliyor. Peki, powerbank nedir? Powerbank satın alınırken nelere dikkat edilmeli? Öncellikle powerbank batarya sorununu ortadan kaldırma amacı ile üretilmiştir. Sadece telefonlar da değil başka cihazlarda kullanılabilir.

Taşınabilir batarya yani powerbank telefonunuzdaki bataryaların taşınabilir halidir. Bu batarya cihazını birkaç defa şarj edebilen ve yeniden kullanılabilen pildir. Telefonunuzu veya farklı cihazlarınızı priz kullanmadan şarj edebilmenize olanak sağlar.

Powerbank Nedir?

Taşınabilir şarj cihazı, size istediğiniz yerde ve zamanda telefon, fotoğraf makinesi, tablet bilgisayar gibi cihazlarınızı şarj etme imkânı sunan taşınabilir bataryadır. Powerbank, yeterli güç ile şarj edildikten sonra şarj etmek istediğiniz cihazlarınızı birkaç kere şarj edebilmektedir. Bu taşınabilir bataryaların diğer bir avantajı ise iki cihazı aynı anda şarj edebilmenizdir. Birçok powerbank modeli mevcut olsa da genel olarak USB ve Micro USB olarak iki farklı şarj edebileceğiz giriş bulunmaktadır. Yani telefonunuzu veya taşınabilir bataryanızı şarj edebilmek için başka aparatlara ihtiyacınız yoktur.

Powerbank Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  • Eğer powerbank kullanırken birden fazla cihaz şarj etmeyi planlıyorsanız en az iki portu olan taşınabilir şarj cihazı tercih etmek doğru olacaktır.
  • Taşınabilir şarj cihazınızı doğru ve hızlı bir şekilde şarj etmek istiyorsanız adaptör seçimine dikkat etmelisiniz. Bazı powerbank cihazları adaptörleri ile satılsa da bazı modeller adaptör olmadan satılabiliyor.
  • Telefonunuzun mAh değerine uygun bir powerbank satın almak da oldukça önemlidir. Telefonunuzun mAh değerinin yaklaşık iki katı fazla mAh değerine sahip olan bir powerbank almanız gerekir. Taşınabilir şarj aletinizin yüksek mAh değerli olması pil ömrü açısından da önemlidir.
  • Bu aparatların şarj etme hızlarına da dikkat edilmelidir. Amper hızı daha yüksek olanları tercih etmeniz gerekmektedir.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu