Güzellik

Muz Kabuğu İle Gözeneklerinizi Sıkılaştırın!

Muz kabuğu ile gözeneklerden kurtulmak mümkündür. Gözenekler temel cilt problemlerinin arasında yer almakta, genişlemiş gözenekler içerisinde maddeler biriktirerek sivilce ve buna benzer cilt sorunlarına sebep olmaktadır. Bundan dolayı gözeneklerin sıkılaştırılması ve içinin temiz tutulması gerekmektedir. Genellikle bunun için doğal besinlerden yararlanılmakta ve kürler hazırlanmaktadır.

Gözenekler için kullanılan besinlerin başında muz gelmektedir. Muz kabuğunun içerisinde bol miktarda antioksidan yer almaktadır. Antioksidan cildin yenilenmesini ve daha canlı bir görünüm kazandırmasının yanı sıra ciltte bulunan gözeneklerin de sıkılaşmasına yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda akneye neden olan mikropları da ciltten uzak tutmaktadır. Bu nedenle muz yemek hem cilt hem de vücut sağlığı açısından son derece faydalıdır.

Muz Kabuğu İle Gözeneklerinizi SıkılaştırınMuz Kabuğu Maskesi Ve Gözenekler

Muz kabuğu içerisinde bulunan değerler sayesinde cildi daha göz alıcı hale getirmektedir. Özellikle gözenekleri sıkılaştırmak için muz maskesi işe yaramaktadır. Bunun için temizlenmiş olan cilt bir süre boyunca muz kabuğu ile ovulmalıdır.   Yüzün her yerine muz kabuğu nüfuz ettirildikten sonra yarım saat kadar beklenmelidir. Sürenin dolmasıyla birlikte yüz soğuk su ile yıkanmalıdır. Gözenekler ve cilt üzerinde son derece etkili olan bu maske isteğe bağlı olarak tekrarlanabilir. Muz maskesi ile kısa süre içerisinde gözle görülür sonuçlar meydana gelmektedir.

Muz Kabuğunun Gözeneklere Faydası

Muz kabuğu potasyum ve magnezyum bakımında oldukça zengin besinler arasında yer almaktadır. Bundan dolayı muz kabuğunun cildi gençleştiren etkisinin bulunduğu belirtilmektedir. Genellikle insanlar muz kabuğunu hemen çöpe atsalar da faydaları duyulduktan sonra bu besin mucizevî hale gelmektedir. İçerisinde bulunan besin değerleri sayesinde muz toksinleri uzaklaştırıcı etkiye sahiptir. Bundan dolayı gözenekleri sıkılaştırmak ve daha güzel bir cilde sahip olmak için muz kabuğu ve diğer faydalı besinlerden yardım alınmalıdır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu