Güzellik

Mükemmel Kaşlar İçin 6 Önemli Adım

Güzelliği ifade eden kaşlar, genelde kişinin duygularını belirleyen kıllardır. Bu yüzden kaşların şekillendirilmesi son derece önemlidir.

Mükemmel kaşlar için 6 önemli adım doğal, etkileyici ve yüze uygun kaşlar tercih etmek isteyenler için son derece önemlidir. Bu konuları şu şekilde özetleyebiliriz:

  • Kalın kaşların dağınık kaş olmadığını bilin.
  • Oval yüzlere küt, kare yüzlere yuvarlak, üçgen yüzlüler ise kavisli kaşlar tercih edebilir.
  • Kaşların yukarı doğru taranması gerekir.
  • Kaşların üst kısma göre taranması gerekir.
  • Kaşların uzaması bekleyip birkaç ay almayın daha sonra şekillendirin.
  • Kaşlarınızı doldururken koyu renk kalemle değil bir maskara yardımıyla doğal doldurun.

Ne şekilde olursa olsun kaşlar insanlar için son derece önemlidir. Bu önemin karşılanması için kaş şekillendirme seçenekleri ve uygulamalar dikkat çekmektedir.

Kaş Ekimi Gerekebilir

Bazen kaş kayıpları söz konusu olduğunda kaş ekimi en iyi çözüm olabilir. Kaşların yüz şekline göre belirlenmesi için bir estetik cerrahtan yardım almak gerekir. Uygun hale gelen şekillendirme sonrası kaş ekimi yapılarak kalın ve doğal kaşlara sahip olabilirsiniz. Kaş ekimi kesin bir çözümdür. Bu yüzden kaşsızlık sorunu söz konusu olduğunda en kalıcı sonucu bu şekilde alabilirsiniz.

Kaş Makyajını Öğrenin

Kaş makyajını öğrenerek en doğru seçimleri yapabilirsiniz. Ancak kaş farı, kaş maskarası ya da kaş kalemi nasıl kullanılır bilmiyorsanız bol bol deneme yapmadan makyaj yapmayın. Kaş makyajının oldukça doğal olması insanların kendine olan güvenini de arttıracaktır. Kaşlar sadece kadınlar için değil erkekler için de önemlidir. Ama kaş eksikliği söz konusu olduğunda erkeklerde de kaş ekiminin yaptırılması çözüm olacaktır. Doğru kaş bakımı yaparak sağlıklı ve genç bir görünüme ulaşabilirsiniz. Bu yüzden düzenli olarak kaşlarınıza badem yağı sürebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu