Anne-Çocuk

Çocukların Agresif Olmasına Neden Olan Yiyecekler

 

Yiyecekler çocuklarda karakter değişikliği ortaya çıkarır. Bu duruma göre bazı yiyecekler çocukların daha fazla agresif olmasına neden olur.

Çocukların Uzak Durması Gereken Yiyecekler

Uzmanlar çocukların agresif olmasına neden olan yiyecekler konusunda aileleri uyarır. Buna göre bazı yiyecekler çocuklarda bir takım sorunların oluşmasına neden olur. Bağırsak problemi ya da diğer sorunlar nedeni ile rahatsız olan çocuklar bir süre sonra agresif özellikler göstermeye başlar. Özellikle de 6 ile 10 yaş arasındaki çocukların yatmadan önce bu yiyecekleri tüketmemesi gerekir.

Tavuk Kanadı Tüketimine Dikkat

Çocukların ısırarak yediği yiyeceklerin daha saldırgan ve agresif bir tutum içerisinde bulunmasına neden olduğu yapılan araştırmalar ile gün yüzüne çıkmıştır. Bu yiyecekler arasında tavuk kanadı ilk sırada yerini alır. Buna göre tavuk kanadı tüketen çocukların yaşıtları olan diğer çocuklara saldırganca bir tavır içerisinde bulunduğu gözlenmiştir. Bu ölçüde de özellikle akşam yemeklerinde çocuklara tavuk kanadı yedirilmemesi istenir.

Çocuklara Dondurma Yedirirken İki Kere Düşünülmeli

Dondurma konusunda da uzmanlar aileleri uyarır. Buna göre çocuklarına dondurmayı sürekli yedirmek onlardaki bağırsak bakterilerini arttırır. Dikkat edilmesi gereken yiyecekler içerisinde bu nedenle dondurma da yer alır. Doğru şekilde üretilmeyen dondurmalar, çocuklarda bağırsak sorunlarının ortaya çıkmasına neden olur. Bu durumda da dondurma konusunda aileler bilinçli bir şekilde hareket etmeli ve sadece doğru üretim yerlerinden dondurma tercih etmelidir.

Fıstığa Alerji Çocuklarda Yaygın

Çocukların bir kısmının alerjik olduğu yiyecekler arasında fıstık bulunur. Bu nedenle de çocuklara fıstık yedirmek pek çok sorunun da ortaya çıkmasına neden olur. Agresiflik yapan yiyecekler arasında yer alan fıstığı yedirmeden önce ailelerin herhangi bir şekilde alerji durumu olup olmadığını iyi analiz etmesi gerekir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu