Güzellik

Lazer Epilasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Lazer Epilasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir? Lazer epilasyon, ciltteki tüylerin kalıcı olarak çıkarılması için kullanılan bir cilt bakım yöntemidir. Lazer epilasyon, ciltteki tüylerin çıkarılması için lazer ışınlarını kullanır. Bu lazer ışınları tüy hücrelerine gönderilerek tüylerin kalıcı olarak çıkarılmasını sağlar.

Lazer Epilasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir? Lazer epilasyon, ciltteki tüylerin çıkarılması için güvenli ve etkili bir yöntemdir ve bu yöntem sayesinde ciltte daha düzgün bir görünüm elde edilebilir. Lazer uygulama yapılacak bölgeye anestezi kremleri yaklaşık yarım saat sürülür. Bu sürenin sonunda krem çıkarılır ve uygulama gerçekleştirilir. Genellikle eczanelerde bulunan bu kremler kliniğimizde de mevcuttur.

Lazer Epilasyon Ağrısını Azaltmak İçin Yöntemler

Lazer epilasyon sırasında ağrı hissini en aza indirmek için uygulamadan yarım saat önce ağrı kesici almanız önerilir. Böylece ağrı eşiği yükselir ve ağrı azalır. Çok hassas bir cilt tipine sahipseniz lazer epilasyon yaptırmadan önce anestezik krem kullanmanızı öneririz. Bu kremi lazer yapılacak bölgeye yaklaşık yarım saat sürerek uygulayabilir ve ardından uygulamaya başlamadan önce çıkarabilirsiniz. Analjezik ve anestezik kremler lazer epilasyon uygulamalarında zorunlu değildir. Ancak uygulama sırasında çok fazla ağrı hissedeceğinizi düşünüyor ve bu konuda endişe duyuyorsanız bu yöntemleri kullanabilirsiniz.

Epilasyon Tok Midede veya Boş Midede Yapılabilir Mi

Lazer epilasyonun aç karnına yapılması en iyisidir. Yemekten sonra lazer epilasyon yaptıracaksanız uygulamadan en az 2 saat önce hiçbir şey yememeye çalışın. Ayrıca uygulamadan önce kahve ve çay içmemeye özen gösteriniz. Çünkü kahve ve çay cildinizi daha hassas hale getirir ve uygulama sırasında ağrı eşiğinizi yükseltir.

Lazer Epilasyon İz Yapar Mı

Lazer epilasyon cildinizde iz bırakmaz. Lazer epilasyon sonrası çıplak gözle görülebilen iz diye bir şey yoktur. Genital bölgeye ek olarak koltuk altı ve bikini bölgesi de biraz ağrılı olabilir. Sırt ve göğüs bölgesinde hissettiğiniz ağrı diğer bölgelere göre daha azdır. Aslında sırt ve göğüs bölgesi ağrının en az hissedildiği bölgelerdir.

Lazer Epilasyonun Başarılı Sonuçları Nelerdir

Lazer epilasyonun başarısı, kullanılan cihazların kalitesi ve uygulamayı yapan kişinin tecrübesi ile doğrudan ilişkilidir. Başarılı sonuçlara ulaşmada en önemli şey, uygulamaları yüksek kaliteli lazer cihazları ve deneyimli personel ile gerçekleştirmektir.

Lazer Epilasyon Koyu Ciltte Görülür Mü

Lazer epilasyon açık ten tonlarında daha etkili, koyu ten tonlarında ise daha az etkilidir. Bu nedenle koyu ten rengine sahip kişilerde lazer epilasyon öncesi bir uzmana danışmakta fayda vardır. Bu sayede lazer epilasyonun cilt tonunuzda başarılı sonuçlar verip vermeyeceğini öğrenebilirsiniz. Daha önce lazer epilasyon işleminize başladıysanız ve cildiniz koyulaştıysa bu durum sizi çok da endişelendirmesin. Bu normal bir durumdur çünkü her uygulamadan sonra cildinizin normal rengine dönmesi 2-3 haftayı bulur.

Ayrıca koyu ten tonlarına sahip kişiler, açık ten tonlarına sahip kişilere göre daha uzun ve daha sık uygulama deneyimi yaşayabilir. Koyu renk tüylere ve açık tene sahipseniz lazer epilasyondan başarılı sonuçlar almanız açısından avantajlı olursunuz. Öte yandan, açık saçlara ve koyu tene sahipseniz, başarılı sonuçlar elde etmek için daha fazla tedaviye ihtiyacınız olabilir. Bu alan dışında diğer alanlarda hissedilen ağrı düzeyi düşük ile orta düzeydedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu