Burçlar

Kova Burcu Mitolojisi ve Tarihi Geçmişi Nedir?

Kova Burcu Mitolojisi ve Tarihi Geçmişi Nedir? Mısırlılar Kova burcunu Nil’in taşmasıyla ilişkilendirir. Kendilerine bereketi çağrıştıran bir durumdur. Hareketli su, etkinliği ve gelecek için umudu sembolize eder.

Kova Burcu Mitolojisi ve Tarihi Geçmişi Nedir? Adamın elindeki kavanozdan su dökmesi, karakterin herkese bir şeyler dağıttığını düşündürüyor. İşte merak edilen detaylar..

Kova Burcu İlişkilerinde Eğilimleri Nasıldır

Gelecek odaklı ve sürekli yenilenen Kova burcudur. Etkileşimlerinde kendilerini aşırı bağımlılıktan ve değer özgürlüğünden korumaya çalışırlar. Kova, bu konuda hayatınıza yaratıcılık katacaktır. Ancak siz onların özgürlüklerini sınırladığınız ve fikirlerini hiçe saydığınız anda sizden yüz çevireceklerdir.

Eşitliğe olan inançlarında birleşmişlerdir. Bu nedenle, onlara karşı dürüst olmanızı engellemezler. Yaratıcı olmak ve farklı bakış açılarını kabul etmek de bunu başarılı bir iş birliği haline getirebilir.

Kova Burcu Olan Bireylerin Avantajları 

Sabit bir burç olarak Kova burcu, kararlı ilişkilerden yanadır. En azından entelektüel olarak ona inanabilirsiniz. Size karşı dürüst ve açık olurlar. Kova asla sıkıcı olmayacak, yaratıcı ve açık doğası ile sizi meşgul edebilecek bir burçtur.

Geniş bir perspektiften, hayata mantıklı bir şekilde yaklaşırlar. Kova burçları arasındaki dostluklar güçlüdür ve ahlaki davranışları nedeniyle duygusal olarak olmasa da sizi destekleyeceklerdir.

Kova Burcunun Zayıf Yönleri 

Kova, duygularını hızlı bir şekilde ileten bir Zodyak burcu değildir. Bu nedenle, çoğu zaman duygusuz bir görünüm sergileyerek, insanlar bir aradayken birçok yanılgıya yol açar. Özellikle kıskanç ve aşırı sahiplenici bir partnerle çok uzun süre birlikte kalamayacak. Kova kendini zihinsel olarak ifade etmeyi sever. Bu nedenle tutkudan yoksun olmakla bile suçlanabilir. Balık gibi Kova da kuralları kendisi belirlemek istese bile acımasız davranabilir. Aşırı bağımsızlık arzusu nedeniyle kendini izole edebilir. Bu işaretin aşkı basit bulmadığını söylemek doğrudur.

Kova, beklenmedik ve ilgi çekici özellikleri nedeniyle iyimser bir ortaktır. Garip bir şekilde, sınırlarını savunmak ister. Tahmin edilemeyecek bir performans gösterdiğinde, bu özellik onu esrarengiz bir bilmeceye dönüştürme potansiyeline sahiptir. Kova, ilişkilerde benzersiz olmayı ve farklı bakış açılarına açık olmayı tercih eder. Romantik görünmese de bu nitelikler onu çekici kılabilir.

Bir erkek burcu olarak Kova cesurdur. Risk almaya isteklidir ve ısrarcı, esnek olmayan ve sınırlayıcı beraberliklerden kaçınmak için çaba gösterir. İyimserliği ve ileriye dönük fikirleri ona kurnaz ve mantıklı bir profil veriyor.

İdealist olduğu için kendisi ve toplum için sağlam inançları sürdürebilir. Zaman zaman sosyal gruplara onlardan birinin üyesi olarak katılır. Ancak Kova, bu toplantıda yoğun, bire bir duygusal konuşmalar yapmaz. Düşüncelerini ifade etmeli ve ilerlemelidir. Bağımsızlığına öncelik veren Kova, bireyselliği için savaşacaktır. Şiddetle tartışmaktan çekinmeyecek ve hatta sizi gerçekten sevse bile aşırı sert davranabilir. İdeallerine müdahale ederseniz, bundan hoşlanmayabilir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu