Dekorasyon

Ev Dekorasyonunda Galeri Duvarı Trendleri

Ev Dekorasyonunda Galeri Duvarı Trendleri! Dekorasyonda öne çıkan detaylardan galeri duvarları, özellikle geniş alanlarda çok şık tasarımlara sahne oluyor. Duvarlarda yaratılan galeriler; bütünlük halinde ve uygun malzemelerle, renk dengesi gözetilerek tasarımlandığında evin tüm havasını değiştirebiliyor.

Ev Dekorasyonunda Galeri Duvarı Trendleri! Açık tasarım mekanlar koyu ve kontrast etkisi yaratan renklerden oluşturulmuş galeri duvarlarla yatıştırılabilir. Koyu mekanlarda açık renk duvar galerileri ile ortam boğucu bir havadan kurtulabilir. Duvarlarınızın bir kısmında yapabileceğiniz dekorlarda farklı parçaları bir araya getirerek özgün kolajlar oluşturabilirsiniz. Evlerde galeri duvarı nasıl tasarlanır?, galeri duvarı tasarlarken neler kullanılabilir?, gibi soruların yanıtlarını arayanlar için bir derleme yaptık.

Aile Fotoğrafları

Aile fotoğrafları genellikle salonda konsolların üzerinde de şık durmaktadır. En sevdiğiniz fotoğraflarınızı, tasarım aile fotoğraf çerçeveleri ile salonlarınızda dekor olarak kullanabilirsiniz. Özel tasarımlı aile çerçevelerinde, saatli ya da farklı objelerle kolajlanan tasarımlar son yıllarda oldukça revaçta. Ayrıca ağaç motifli dekorlar da evlerde bir hayli şık duruyor.

Ledli Duvar Dekorları

Dekorasyon trendleri arasında ledli modeller, son yıllarda hızla yükseliyor. Işıklı aynalardan bir duvar galerisi yapabileceğiniz gibi şık ledli tasarımlara da göz atabilirsiniz. Duvar galerisinde ledli yazı kullanmak da özellikle çarpıcı ve sıradışı tasarımlardan hoşlananların beğenebileceği tarzda. Ledli objelerle duvar tasarımlarını, ortamlarda romantizm etkisi yaratmak için de kullanabilirsiniz.

Tablolar

Duvar galerilerinin vazgeçilmezi tablolar, hayata bakışınıza da bir ayna tutabilir. Hayat felsefeniz, sevdiğiniz kişiler, ünlü ressamlardan tablolar kullanarak duvarlarınızda fark yaratabilirsiniz. Ayrıca ilham aldığınız kişilerin tabloları ya da ilham aldığınız bir görseli merkeze alarak oluşturacağınız dekorlarla, mekanlarınızı daha da çok seveceksiniz.

Sıradışı Galeriler

Galeri duvarlarında tablolar, aynalar ve tabaklar gibi klasikleşmiş dekorların dışına çıkmak isteyenler için seçenekler de bir hayli arttı. Dekoratif ürünlerin devasa boyutları ile minimalize tasarımların bir araya geldiği bir kolaj düşünebilirsiniz. Ayrıca gezip gördüğünüz yerlerden aldığınız duvar süsleri ile de evlerinizde farklı ve egzotik bir hava yaratabilirsiniz.

Duvar Rafları ile Galeri Oluşturun

Duvarlarınızda üç boyutlu nesnelerle bir galeri oluşturmak istiyorsanız, bunu bir ya da birkaç duvar rafı monte ederek yapabilirsiniz. Raflara tablolar ve üç boyutlu dekoratif ürünleri kolajlayaak bir dekor oluşturabilirsiniz. Geniş alanlarda oldukça şık görünen bu tasarımların yaygınlaştığını da belirtelim.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu