Güzellik

Kapatıcılığı En Yüksek Fondötenler Hangileridir?

Kapatıcılığı En Yüksek Fondötenler Hangileridir? Günlük hayatında makyaj yapmayı sevenlerin ve tercih edenlerin en çok sorduğu sorulardan biri kapatıcılığı en yüksek fondötenler hangileri sorusudur.

Kapatıcılığı en yüksek fondötenler neredeyse kusursuz bir görünüş sunarlar. Bu nedenle en çok tercih edilen ürünler kapatıcılığı fazla olan ürünlerdir. Yüzdeki birçok cilt problemini kamufle edebilen kapatıcılığı yüksek fondötenler oldukça ilgi çekicidir. Özellikle akne ve sivilce lekeleri gibi zor cilt problemlerini kapatan fondötenler çok fazla aranmaktadır. Markalar kapatıcıları her cilt tipine uygun üretmeye çalışıyorlar.

Makyajın ciltte kendini en iyi şekilde gösterebilmesi için, öncelikle fondötenin kusursuz bir şekilde uygulanması önemlidir. Fondöten uygulaması makyajın temelidir diyebiliriz. Fondöten üzerine uygulanan diğer ürünlerin hoş görünmesi için fondötenin ciltteki kusurları iyice kapatması gerekir. Cildin parlak ve aydınlık bir görünüme sahip olması fondötenin kalitesine ve kapatıcılık seviyesine bağlıdır. Yoğun kapatıcı fondötenler denince akla, kalın, yüzde maske gibi duran ve rahatsız edici fondötenler gelebilir. Fakat günümüzde hem kapatıcılığı yüksek hem de hafif fondötenler üretilebilmekte. Doğal görünümüyle sanki cildinizde yokmuş gibi duran, ağırlık yapmayan fondöten bulmak mümkün. İşte kapatıcılığı en yüksek fondöten önerileri;

Maybelline Super Stay Active Wear 30H Fondöten

Giorgio Armani Maestro Fusion Make Up

Lancome Teint Idole Ultra Wear Fondöten

Nars All Day Luminous Weightless Foundation

Armani Cosmetics Power Fabric Fondöten

Chanel Vitalumiere Fluide Beige

YSL Beauty All Hours Fondöten

En İyi Fondöten Nasıl Seçilir?

Fondöten seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, cilt renk tonunuza ve cilt tipinize uygun fondöten bulmaktır. Yağlı bir cilt tipine sahipseniz, nemli ve yağ oranı yüksek fondötenleri tercih etmemelisiniz. Çünkü bu fondötenin kullanımı cildinizdeki yağ oranını daha da arttırarak, akne ve sivilce problemlerine yol açabilir. Bir fondötenin kapatıcılığının yüksek olması, cilt renk tonunuza uygun olmasıyla da yakından ilgilidir. Cilt tonunuza uyumsuz bir fondöten seçimi, kapatıcılık konusunda başarısız olacaktır. Bu nedenle cilt tonunuza en yakın fondötenleri tercih etmelisiniz. Kapatıcılığı iyi olan fondöten seçimi yapıldığında, kusursuz bir makyaj için zemin hazırlanmış olur.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu