Güzellik

İstenmeyen tüyleri azaltmanın basit yöntemleri!

İstenmeyen tüylere çözüm pek çok kişinin merakla araştırdığı bir konudur. Bu konu ile ilgili olarak birçok çözüm önerisi vardır.

Genellikle insanlar istenmeyen tüyleri azaltmanın basit yöntemleri ile ilgili merak içerisindedir. Buna yönelik olarak çoğunlukla doğal yöntemler tercih edilir. Bu yöntemlerin yan etkisinin olmaması tercih edilme olasılığını artırmaktadır. Evde uygulanan doğal yöntemler arasında şeker limon karışımı gelir. Yüzdeki istenmeyen tüyleri ortadan kaldırmak için iki çorba kaşığı şeker, on yemek kaşığı su, iki çay kaşığı limon suyuna ihtiyaç vardır. Karışımı hazırlamak için öncelikle şeker ve su iyice karıştırılır. Daha sonra içerisine limon suyu ilave edilir. Elde edilen karışım yüzdeki tüylerin çıkış yönüne doğru sürülerek yaklaşık yirmi dakika kadar beklenir. Sürenin dolmasıyla birlikte karışım ovalanarak yüzden yıkanır. Bu işlemi haftada iki ya da üç kez uygulamak işe yarayacaktır.

İstenmeyen Tüyleri Azaltma Yolları

İstenmeyen tüyleri azaltmak için şeker pekmez karışımı da etkilidir. Bu karışım için gerekli malzemeler bir su bardağı şeker, koyu mısır şurubu ya da pekmez, yarım limon suyu, ağda bandı ya da kumaştır. İlk olarak pekmez ve şeker mikrodalgaya girecek bir kâsenin içine koyulur. Üç dakika mikrodalgada tutulun malzemelere ardından limon suyu ilave edilir. Durumu göre karışım iki dakika daha mikrodalga içine koyulabilir. Daha sonra elde edilen karışım tıpkı ağda gibi tüylerin üzerine sürülür ve bir bez yardımıyla çekilir. Yapılan bu işlem kol ve bacak bölgesindeki tüylerin azalmasına fayda sağlar. Buna ek olarak vücuttaki istenmeyen tüyler için mercimek, patates, gül suyu, şap tozu, bal gibi malzemeler de kullanılır. Burada önemli olan nokta tarifte verilen miktara bağlı kalmaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu