Teknoloji

Intel HD Graphics Güncelleme Rehberi Nasıl Yapılır?

Intel HD Graphics Güncelleme Rehberi nasıl olmalıdır? Ekran kartı bilgisayar için önemlidir. Harici ekran kartı arkasında güncellenmesi gereken grafik işlemci mevcuttur. Peki Intel HD graphics güncelleme rehberi nasıl olmalıdır? İşte sorunun cevabı makalemizde yer almaktadır.

Peki Intel HD graphics güncelleme rehberi nasıl olmalıdır? Sorusu kullanıcılar tarafından bilinmelidir. Çünkü bu güncelleme ihmal edilmemesi gereken bir güncellemedir. Ekran kartı bilgisayarın göstermiş olduğu performansı oldukça etkilemektedir. Intel HD graphics pil ömrü konusunda oldukça başarılıdır. Kişiler internette zaman geçirirken, video izlerken veya Word gibi ofis programları ile ilgilenirken Intel HD graphics çalıştığı için ısınma engellenmekte ve pil ömrü uzamaktadır. Peki Intel HD graphics güncellemesi yapılırken nelere dikkat edilmedir?

Intel HD graphics güncellemesi nasıl yapılır

  • Öncelikle ekran kartını güncellemek için sürümü bilmek gerekmektedir. Ayrıca en son hangi yıla ait olduğunu da bilmek gerekmektedir. Bunu öğrenmek oldukça kolaydır. Bilgisayar üzerinde sağ tuş yapıp, yönet seçilmelidir. Açılan sayfadan solda bulunan listeden aygıt yöneticisine girilmelidir.
  • Aygıt yöneticisi listesinden görüntü bağdaştırıcıları altında ekran kartları görüntülenmektedir. Intel HD graphics seçeneğine sağ tıklanıp, özellikler seçilmelidir. Sürücü sekmesi içerisinde sistemde kurulu olan mevcut sürüm görüntülenmektedir. Aynı zamanda sürücü tarihi de görüntülenmektedir.
  • Intel HD graphics güncellemek için Intel’in kendi sitesinde bulunan yükleyici ile yapmak mümkündür. Intel Downloads&Supportsitesinden grafik bölümüne geçilmelidir. Bu sayfada işlemci nesline göre uygun olan seçenek tercih edilmelidir.
  • İşlemci nesli bulunup, seçildikten sonra ise sayfada bulunan indirme listesinden sisteme en uygun sürüm tercih edilip indirilmelidir. Sağ tarafta ise filtre listesi bulunmaktadır. Bu filtre listesinden kurulu olan işletim sistemi ve işletim tipini seçilince sisteme uygun yükleyici listelenir.
  • BETA yazan yükleyicinin indirilmemesine dikkat edilmelidir. İki veya daha fazla sonuç çıkabilir. En uygun versiyon seçilir ve bu seçim sonucunda iki seçenek sunulmaktadır. Bu seçeneklerden çalıştırılabilir paket ile sıkıştırılmış dosya seçeneklerinden hangisi uygunsa seçip indirilmelidir.
  • Yükleyiciyi indirip çalıştırdıktan sonra Intel HD graphics güncelleme tamamlanmış olacaktır.

Görüldüğü üzere Intel HD graphics güncelleme yapabilmek için sadece adımları takip edip uygulamak yeterli olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu