Dekorasyon

Evinin Duvarlarında Zıt Renkleri Nasıl Kullanabilirsin? 

Evinin Duvarlarında Zıt Renkleri Nasıl Kullanabilirsin? Ev duvarlarında zıt renkleri kullanmak dekorasyona maksimum keyif katabilir. Benzer renkler arası geçiş duvarlarda boğucu bir durum oluşturabilir.

Evinin Duvarlarında Zıt Renkleri Nasıl Kullanabilirsin? Ev dekorasyonu yapılırken duvardaki kullanılan renklere ayrıca önem vermelisiniz. Kolay ve zıtlık barındıran renklerin birbirini etkilemesi daha yüksek orandadır. Duvardaki boya özelliklerini de mutlaka düşünmelisiniz.

Turuncu ve Kırmızı Duvarlar

Canlı renkleri sevenler için kırmızı ve turuncu renkleri bir arada kullanabilirsiniz. Her iki renk de baskın ama birbirinden zıt özelliktedir. Ton farklarını kendinize göre ayarlayarak bölgesel olarak bu renk geçişleri sağlanabilir. Bu renkleri kullanırken yeşil ve sarıdan uzak durmalısınız.

Gri Bordo Duvar Tasarımları

Gri bordo duvar tasarımlarıyla salonlarınız son derece şık görünebilir. Ev dekor sistemlerinde belirsiz renk olarak da bilinen grinin baskın renklerde oluşturulması mümkündür. İnce çizgiler halinde duvar boyaları gri ve bordodan oluşabilir. Bu çizgiler yatay, dikey de olabilir.

Sarı ve Mavi Renklerde Ev Dekorasyonu

Mavi tonları ve sarı renkler ev dekorasyonunda en çok duvarlarda kullanılmaktadır. Çeşitli desenleri taslak halinde görebileceğiniz kağıt eklemelerde, boyalarda bu iki rengi kullanmak size iyi gelecektir. Enerji açısından zıtlıklar son derece etkili bir hava verebilir. Renk enerjisinin görsel sinirsel etkileri olduğunu da dikkate almalısınız.

Duvar Renkleri ve Koltuk Modelleri

Dekorasyonda koltuk modelleri ve duvar renklerini zıt renklerde kullanabilirsiniz. Kalıcı olarak düşündüğünüz renk kullanımlarında zıtlık iyi bir his verecektir.

Duvar Dekorunda Hatalar

Duvar dekorasyonu yapılırken hatalardan uzaklaşmak içinşu önemli detaylara bakılmalıdır:

  • Duvarlarda kahverengi tonları boğucu bir ortama neden olabilir.
  • Aşırı parlak ve zıtlığı çok dikkat çeken duvar boyalarından tercih edilmemesi önerilir.
  • Duvar boyası kendi başına ayrı ama diğer bölümlerle de etkileşime giren bir üründür.
  • Siyah ve beyaz renklerde parlak eklemeler yapılabilir. Örneğin şeritler halinde duvara eklemelerde bulunabilirsiniz. Hafif göze çarpan bir ürün kullanmak avantajlı olacaktır.

Ev dekorasyon geneli ve duvar özellikleri bir arada değerlendirilmelidir. Duvar renklerinin kendi başına etkili olması istenen sonucu vermeyebilir. Bütünsel olarak iyi bir enerji oluşturmalı ve kendinizi iyi hissedeceğiniz kullanımlar sağlamalısınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu