Yaşam

 İKİZLERE BEBEK ARABASI SEÇMEK

babyhope-twinport-ikiz-bebek-ara_42539_1
 İKİZLERE BEBEK ARABASI SEÇMEK

İkizlere bebek arabası seçmek çok önemlidir çünkü bebekler  belli bir kiloya geldiğinde kucakta taşımak zorlaşır. Bebek arabası seçerken yan yana mı, arka arkaya mı, yoksa teklimi ona karar verin. Yan yana olan bebek arabaları iyi bir seçim çünkü arkalı önlü arabalarda kavga çıkar bilir kim öne oturacak diye. Bebek arabası alırken arabanın genişliği de çok önemlidir, çünkü asansöre binerken, yada dar sokak seçerken sorun yaşayabilirsiniz.
İkizlere bebek arabası seçmek için bilenlere yada satıcılara danışa bilirsiniz. Bebek arabası alırken sağlam olmasına dikkat çünkü 4-5 yaşlarına kadar kullanacaksınız. Seçtiğiniz arabanın kaliteli ergonomik olması dikkat edilmeli. Bebeğinizi taşırken unutmayın bebek çantasını da  birlikte taşıyacağınızı unutmayın o yüzden yükle dayanıklı olması gerekiyor. Bir diğer özelliği ise arabanın tam yatması, bu özellik bebeğinizin yolda uyurken iki büklüm olması önleyerek yolda da konforlu uyku uyumasını sağlar. Sizi ve bebeğinizi rahat ettirecek bir özellikte ana kucağının kolayca monte edilip tekrar kolayca çıkarılabilmesi lazım. Bu özellikte bebekler yolda uyurken eve geldiniz bebeklerini uyandırmadan yatağına kadar ana kucağın da taşıyabilirsiniz.
İkizlere bebek arabası seçmek kolay gibi görünse de bilmeyenler için zor bir konu birde ikiz bebekler için seçmek. Bebek arabalarını seçerken tekerliklerin döner başlıklı olmasına dikkat edin özellikle dört tekerli olsun. Bebek arabalarının hafif ve katlanabilir olması sizin için çok kolaylık sağlar katlanarak araba bagajına sığabilecek arabalar tercih etmeyi unutmayın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu