Gebelik

İKİZ BEBEKLERİN DÖRDÜNCÜ AY GELİŞİMİNDE NELER GÖZLENİR?

İKİZ BEBEKLERİN DÖRDÜNCÜ AY GELİŞİMİ

 

İkiz bebekler, dördüncü ay içerisinde karnının üzerinde durabildiği gibi başını belli bir mesafeye kadar yukarı kaldırabilir. Bu ay içerisinde bebeklerinizin büyüdüğünü gözle görülür bir şekilde fark etmeye başlarsınız. Dördüncü ay içerisinde bebeklerinizin gülme seslerini duyabilirsiniz ve emin olun bu üzerinizdeki tüm stresinizi alacaktır. Bebekleriniz dördüncü ay içerisinde artık cisimleri takip etmeye başlayacak ve siz cisimleri takip ettirerek bebeklerinizle tatlı oyunlar çıkartabilirsiniz. İkiz bebeklerinizi dördüncü ay içerisinde kucağınızda dik bir pozisyonda tuttuğunuzda başını dik bir pozisyonda tutarak size tatlı tatlı gülümseyebilir. Dördüncü ay içerisinde ikiz bebekleriniz yuvarlanmaya başlayabilir. Buna çok dikkat edilmesi ve ikizlerin etrafında korunak olmayan yerlere yatırılmaması gerekir.

İKİZ BEBEKLERİN DÖRDÜNCÜ AY GELİŞİMİ

 

Dördüncü ay içerisinde ikizleriniz fazla büyük olmayan cisimlere dikkat kesilebilir. İkizleriniz bu ay içerisinde ellerini ayaklarını oynatarak yüksek sesle neşeli tavırlar sergileyebilir. Böyle durumlarda onlarla ilgilenmeniz onların neşesini daha da artıracaktır.

 

 

 

İKİZ BEBEKLERİN DÖRDÜNCÜ AY GELİŞİMİ

 

Bu dönemde ikizleriniz özellikle annesinin sesine değişik tepkiler verebilir. Bu annesinin sesini tanıdığını gösterir. Ayrıca etrafında duyduğu diğer seslere de dikkat kesilebilir. Bu ay içerisinde bebeklerinizi destekli bir şekilde oturtmaya başlayabilirsiniz. Bu hoşlarına gidecektir. İkiz bebeklerinizi bu ay içerisinde dik bir pozisyonda tuttuğunuzda ayağıyla yere kuvvet vermeye çalışacaktır.

İKİZ BEBEKLERİN DÖRDÜNCÜ AY GELİŞİMİ

 

 

İkiz bebekleriniz dördüncü ay içerisinde size ve etrafınızdaki yakınlarınıza kendini sevdirmeye başlayacak ve onunla daha fazla vakit geçirmek için fırsat kollamaya başlayacaksınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu