Gebelik

İKİZ BEBEKLERİN DÖRDÜNCÜ AY BAKIMLARI NASIL OLMALIDIR?

İKİZ BEBEKLERİN DÖRDÜNCÜ AY BAKIMLARI

İkiz bebekler dördüncü ay içerisinde oturtulduğu zaman hem başının hem de gövdesinin dengesini iyi sağlayabiliyorsa korkmadan oturtabilirsiniz. İkiz bebeklerin bu ay içerisinde oturmaya başlaması kaslarının güçlenmesini sağlayacağından ilerleyen aylarında yardım almadan oturması için tecrübe sahibi olur.

 

 

 

ikiz bebeklerin bakımı

 

 

İkiz bebekleriniz oturmak istemiyorlarsa ağlayarak veya aşağıya doğru kayma hareketleri yaparak bunu size anlatırlar. Bu aylarda oturmak her bebeğin hoşuna gideceği gibi ikizlerin her şeyi görmesini sağlayacağından dünyaya daha geniş açıdan bakmalarına yardımcı olur.Bu aylarda ikiz bebekler ile anne etkileşiminin sıkı olması gerekiyor. Bu ayda ikizlere yapılacak masaj anne ile ikizler arasında özel bir etkileşim oluşmasına yardımcı olacaktır.

 

 

 

ikiz bebeklerin bakımı

 

Ayrıca annenin ikizlere uygulayacağı bu masajlar ikiz bebeklerin büyümesine de olumlu katkı yapacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken husus anne masaj yapmayı sevmiyorsa ikiz bebekler ile etkileşim kurmak için kesinlikle bu yolu tercih etmemelidir. Çünkü her bebek gibi ikizlerde annenin bu konuda isteksiz olduğunu anlayacak ve bu da ikizler ile anne arasında olumsuz bir etkileşimin doğmasına neden olacaktır.

 

 

 

ikiz bebeklerin bakımı

 

İkiz bebeklerin bu ay içerisinde vücutlarının harekete geçirilmesi gereklidir. Bunun en uygun yolu da bebek egzersizleridir. Dördüncü ay içerisinde ikiz bebekler oturtularak, elleri başının üstüne kaldırılarak, dizler dirseklere doğru bükülerek ve kollara ve bacaklara bükme hareketleri uygulanarak ikiz bebeklere egzersiz hareketleri yaptırılabilir. Egzersiz uygulanan ikizler hem spor yapmanın hazzını yaşar hem de sağlıklı olur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu