Gebelik

İKİZ BEBEKLER DÖRDÜNCÜ AYDA NASIL BESLENİR?

İKİZ BEBEKLER DÖRDÜNCÜ AYDA NASIL BESLENİR?

            İkiz bebekler için beslenme konusu dördüncü ay içerisinde tam bir travmaya dönüşebilir. Bunun en büyük nedeni de anne ve babanın çevresinde yer alan yakınlarının her birinden ayrı bir ses çıkmasıdır. Anne ve babanın etrafında yer alan yakınlarının bazıları katı gıda için geç bile kalmışsınız, diğer bir kısmı yok tam zamanı bu ay içerisinde mutlaka başlayın, kimisi de yok doktorun sözünü dinleyin ve 6 aya kadar bekleyin diyecektir.

İKİZ BEBEKLER DÖRDÜNCÜ AYDA

 

 

 

Bu durum anne ve babanın ikizlerin beslenmesi konusunda kafalarının karışmasına hatta zaman zaman da bu yüzden tartışmalarına neden olacaktır. Anne ve babanın ikizlerin bu ay içerisinde beslenme kararını ikizlere bakarak vermeleri en doğru karar olacaktır. Çünkü yapılan araştırmalar bebeklerin bireysel gelişimleri iyi ise 6 aydan önce ek gıdaya başlanması gerektiğini göstermiştir. Yine yapılan araştırmalarda bebeklerde erken ek gıdaya başlanmasının fiziksel açıdan herhangi bir zararı tespit edilmemiştir.

 

Beslenme

 

İkizlerinize ek gıda verirken bunu reddediyorlarsa sakın ısrarcı olmayın. Çünkü bu ısrarlar ikizleriniz için gelecekte yeme alışkanlığında bir takım bozukluklara neden olabilir.

 

 

 

 

İKİZ BEBEKLERİN BESLENMESİ

 

 

Ayrıca ikizlerinize hiç ek gıda vermeden uzun bir süre emzirmişseniz bu çiğnemede ve yutkunmada ikizlerin sorun yaşamasına neden olabilir. Bu noktada ikizlerin zevklerinin değişmesi için biraz sabırlı olmak gerekiyor. Beslenme konusunda 4 ay ile 6 ay arasında uygun bir zamanda ikizlere ek gıdaya başlanması en sağlıklı karardır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu