Güzellik

Her Senenin Modası Islak Görünüm

Son zamanların en önemli makyaj teknikleri arasında yer alan ıslak makyaj modası konusunda sizler için püf noktalarını hazırladık. Günümüzde ıslak görünümlü makyaj modası geçmiyor.

Ünlü modellerin kırmızı halı üzerinde en fazla kullandığı ıslak görünümlü makyaj teknikleri yüzün sadece belirli alanlarına uygulanacak olan highlighter ile beraber cildin genç ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz. Islak makyaj, kat kat fondöten kullanmamanızı sağlamaktadır. Bu uygulama ile beraber cildin nefes almasına yardımcı olmaktadır. Fakat akne ve sivilce gibi cilt sorunlarınız bulunuyorsa bu makyaj sizin için uygun olarak yer almayabilir.

Nasıl Yapılır?

Peki, ıslak görünümlü makyaj nasıl yapılır? Makyajı yaparken bazı ayrıntılara dikkat etmeniz gerekmektedir.

  • Islak makyaj konusunda cilt üzerinde ağır fondötenler kullanmanız gerekmemektedir. Renkli bir nemlendirici uygulayarak ıslak makyajı yapabilirsiniz.
  • Elmacık kemik bölgenizi çok daha belirgin duruma getirebilmek için pembe bir allık ile şakaklarınıza kadar kontör uygulayabilirsiniz. Burun ve dudak bölgelerini geçerek yüz hatlarınızı daha belirgin yapabilirsiniz.
  • Likit bir aydınlatıcı uygulaması göz pınarlarınıza, kaşlarınızın alt tarafına ve elmacık kemiklerinizin üstüne uygulamanız gerekmektedir.
  • Dudaklarınıza kendi dudak renk durumlarına bir ruj ile geçerek makyajınızı en iyi şekilde tamamlayabilirsiniz.
  • Makyajın en önemli noktaları arasında krem ürünler kullanılması gerekmektedir.
  • Yoğun göz makyajı uygulamamanız gerekmektedir. Sadece bir maskara ve ten rengi bir far kullanmak yeterli olabilir.

Makyaj tekniklerine sürekli olarak yeni uygulamalar eklenmektedir. Son dönemlerin gözde makyaj tekniği ise ıslak görünümlü tekniğini hemen yapabilirsiniz. Islak makyaj çeşidi cilde aydınlık bir görünüm elde etmek isteyen kişilerin en büyük yardımcısı olarak yer almaktadır. Çok kolay gibi görünse bile aslında son derece zorlu bir işlem olarak yer almaktadır. Sizde ıslak görünümlü makyajın püf noktalarını okuyarak en iyi uygulamayı yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu