Gebelik

Hamilelik Hurafeleri

Hamile kaldığınızı öğrendiğiniz anda çevrenizden pek çok şey işiteceksiniz. Ancak bunların çoğunun hamilelik hurafeleri olduğunu bilmenizde fayda var. Çünkü bu hurafelere inanarak yapılan pek çok şey maalesef hem anne adayına hem de bebeğe zarar verebiliyor. Aslı astarı olmayan, sadece şehir efsanesinden ibaret olan bu inanışlardan kendinizi arındırmalı, kulaklarınızı bu hurafelere karşı tıkamalısınız.

Hamilelik Hurafeleri
Hamilelik Hurafeleri

Hamilelik Hurafelerine Sakın İnanmayın

Örneğin hamilelik döneminde çok istenen bir gıdanın yenmemesi durumunda anne adayının gözünde arpacık çıkacağı kocaman bir yalan! Elbette istediğiniz gıdaları tüketmeye özen göstermelisiniz. Ancak yememeniz durumunda başınıza hiçbir şey gelmeyecek, bunu da sakın unutmayın. Sık karşılaşılan hamilelik hurafeleri arasında bebeğin cinsiyetine dair kehanetler de yer alıyor.

Hamilelik Hurafeleri
Hamilelik Hurafeleri

“Ye tatlıyı doğur Hakkı’yı, ye ekşiyi doğur Ayşe’yi” şeklindeki bu hurafe büyük bir yalandan başka bir şey değil. Hamilelik esnasında yemek istediğiniz gıdanın bebeğinizin cinsiyeti ile hiçbir ilgisi yoktur. Hamilelik sürecinde hem tatlı hem de ekşi gıdalar yemek isteyebilirsiniz. Sadece gülüp geçmeniz gereken hurafelerden biri de bebekteki doğum lekesinin nedeni üzerine uydurulmuş bir hikayedir.

Bebekte doğum lekesi mevcut ise bu durum hamilelikte çok kahve tüketmeye ya da gül koklamaya bağlanır. Ancak bu durum ile bebekteki doğum lekesinin uzaktan yakından hiçbir ilgisi yoktur. Elbette gebelik döneminde çok fazla kahve tüketimi önerilmez. Ancak tüketilmesi halinde bebekte doğum lekesi olacağına da kesinlikle inanılmamalıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu