Teknoloji

Gmail Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır?

Güvenlik amacıyla ya da unutulduğu için şifre değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.Gmail şifre sıfırlama nasıl yapılır? Google üzerinden birkaç adımda Gmail şifresinideğiştirebilirsiniz.

Gmail şifre sıfırlama nasıl yapılır? Gmail hesabınızın şifresini unuttuysanız bu durum canınızı sıkabilir. Google tek bir hesapla bir çok servise ulaşımı Gmail üzerinden gerçekleştirir.

YouTube ve benzeri Google servislerini kullanıyorsanız Gmail hesabınızı kullanmadan servisleri kullanamazsınız.

Gmail Şifre Sıfırlama

Gmail hesabınızın şifresini ilk olarak ‘Hesap Kurtarma İşlemleri’bölümünü tercih etmelisiniz. Google kurtarmak istediğiniz hesabın sizin olup olmadığını sorgulayacaktır. Sizlere iletilen sorular tamamen güvenlik amaçlı yapılmaktadır.

Soruları doğru cevaplarsanız Google sizlere e-posta gönderecektir. Gelen kutusunda mesajı göremiyorsanız ‘Spam’ klasörünüzü kontrol etmelisiniz. Gelen e posta içerisinde bulunan linke tıklayarak yeni şifre oluşturabilirsiniz. Gmail hesabınız için daha önce kullanmadığınız bir şifre girdiğinizden emin olmanız gerekir.

Daha güçlü şifre oluşturmak isterseniz Google’dan yardım alabilirsiniz. Google otomatik şifreleri oldukça güçlü bir şekilde tasarlanmıştır. Şifreyi değiştirme düğmesine tıkladığınız zaman hangi cihazlar üzerinde Google hesabına bağlı kalacağınızı belirten bilgilendirme mesajı gelecektir. Bu işleme onay verdiğiniz zaman yeni şifreniz kullanıma açılacaktır. Kullanıcıların daha önce kullanılmayan şifre seçmeleri gerekir. Bu uygulama Google hesabının güvenliği için yapılır. Şifre belirleme konusunda Google sizlere gerekli adımları gösterecektir. Şifre konusunda daha fazla bilgi almak isterseniz ‘Yardım’ bölümünü kullanabilir ve merak ettiklerinizi iletebilirsiniz.

Gmail Şifre Değiştirme

Gmail şifresi nasıl değiştirilir? Gmail şifresini değiştirmek istiyorsanız alt tarafta yer alan adımları takip edebilirsiniz.

Gmail Hesabına Giriş Yapın

Pek çok kişinin Gmail hesabı bulunur. Şifre değiştirme işlemini yapmak isterseniz ilk olarak Gmail hesabına giriş yapmanız gerekir.

Oturum Açın

Giriş gerçekleştirdikten sonra Ayarla bölümünde ‘Güvenlik’ kısmına gelip ‘Google’da oturum açma’ kısmını seçmelisiniz.

Şifreyi Değiştirin

Bu bölümde ‘Şifre’ bölümünü tıklayın. Google bu alana giriş yapmanız için sizde iki kere onay bekleyebilir. Şifrenizi bu bölümden değiştirebilirsiniz. Şifrenizi değiştirirken otomatik şifreyi kullanabilirsiniz. Otomatik şifre kullanmak istemiyorsanız karmaşık bir şifre belirleyebilir ve yeni şifrenizi onaylayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu