Güzellik

Genital Estetik Nedir? Genital Estetik Uygulamaları Nelerdir?

Genital estetik nedir? Genital estetik uygulamaları nelerdir? Genital estetik uygulamaları son yıllarda en çok talep edilen uygulamalar arasında yer almaktadır.

Genital estetik nedir? Genital estetik uygulamaları nelerdir? Doğumda yapısı bozulan genital bölgenin çeşitli yöntemlerle onarılması mümkündür. Peki, genital estetik nedir? Genital estetik uygulamaları nelerdir?

Yaşlanma, yapısal bozukluklar, doğum gibi durumlarda deforme olmuş genital bölgenin çeşitli yöntemlerle onarılması mümkündür. Son yıllarda genital estetik işlemleri ve ameliyatları sıklıkla yapılmaya başlanmıştır. Genellikle genital bölge kırışıklıkları, vajinal renk değişikliği tedavisi, vajinal sarkma ve yırtıkların onarımı gibi işlemler yapılabilmektedir.

Genital Estetik Nedir? Genital Estetik Uygulamaları Nelerdir?

Genital estetik işlemler denilince akla ilk olarak dış genital bölgedeki cilt kırışıklıkları ve koyu renklerin tedavisi gelir. Genital estetik ameliyatları söz konusu olduğunda; Rahim sarkmalarında labioplasti, vajina sarkmalarının onarımı (sistosel, rektosel, enterosel onarımı), idrar kaçırma ameliyatları, rahim sarkması ameliyatları akla gelmektedir.

Genital Estetik Neden Yapılır? Vajinada His Kaybı Var Mı?

Estetik ve güzel görünmek için dış genital bölgenin simetrik olması önemlidir. Labioplasti ameliyatının kadınlarda memnuniyet yaratması için üç nokta önemlidir:

  • Simetrik görüntü
  • Doğal olmak
  • His kaybı yok

Bu üç konuya dikkat edilerek yapılan ameliyatlarda şaşırtıcı sonuçlar alınabilir.

Doğum Yapan Kadınlarda Vajina Deformasyonu Oluşur Mu?

Normal doğum sırasında atılan dikişlerdeki dokuların karşılıklı hareket etmesi nedeniyle vajina girişinde asimetrik görüntüler oluşabilir. Bazen yara iyileşmesindeki olumsuzluklardan dolayı doğum dikişleri açılır ve yara iyileşmesi kötü olur. Bu hem asimetrik hem de düzensiz bir cilt dokusu yaratır. Vajinal giriş geniş ve hoş olmayan bir görünüme neden olabilir.

Tüm ameliyatlarda genel prensip; dokulara saygılı olmalı yani gereksiz kesi ve travmalardan kaçınmalıdır. Bu sayede dikiş sırasında dokuları bir araya getirmek daha kolay olacak ve yara iyileşmesi daha iyi olacaktır. Dikişlerin bir an önce eriyen malzemelerden seçilmesi ve estetik dikiş tekniklerinin tercih edilmesi, iyileşme sonrası görüntünün düzgün ve güzel olmasını da sağlayacaktır. Özellikle iç dudak ameliyatlarında mevcut doku küçük olduğu için çok dikkatli olunmalıdır. Hatalı ameliyatlarda düzeltmek çoğu zaman imkansızdır. Sonuç olarak; Estetik kelimesi göze hoş gelen anlamına gelir. Genital işlem ve ameliyatların simetrik ve pürüzsüz olması önemlidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu