Güzellik

Bal köpüğü saç rengi nasıl yapılır?

Bal köpüğü saç rengi nasıl yapılır? Bal köpüğü saç rengi nasıl uygulanır? Bal köpüğü saç rengi akıtma yöntemleri nelerdir?

Bal köpüğü saç rengi, kumral ve sarı renkler arasında kalan bir renktir. Genellikle bal köpüğü saç rengini sarı tonlarına sahip olmak isteyen kadınlar tercih eder. Bal köpüğü saç rengi ten renginize uygun saç renkleri arasında çok şık bir duruşa sahiptir. Rahatlıkla her mevsimde tercih edilebilir. Saçınıza bal köpüğü saç rengini uygulamaya karar verdiğinizde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta saçınızın koyu olmaması gerekir. Bal köpüğü saç rengi kumral veya açık kumral tonları için oldukça uygundur.

Bal Köpüğü Saç Rengi Nasıl Uygulanır?

Saçlarınızı boyarken gerekli olan malzemeleri mutlaka yanınızda bulundurmalısınız. Saç boyama fırçası, saç tarağı, eldiven ve nemlendirici krem vb. Saç boyasını saçınıza uygulamadan önce saçınızın ufak bir bölgesinde denemek için elde ettiğiniz saç boyasını test edebilirsiniz.

Bal köpüğü saç rengi uygulama, boyanın saçlarınıza çok daha rahat tutunabilmesi için saçlarınızı boyamadan önce saçlarınızın temiz olduğundan emin olun. Boyayı saçınıza sürmeden önce tarak yardımı ile saçınızı tarayın. Saçlarınızın tamamen açıldığından böylece emin olabilirsiniz. Tarak yardımı ile saçlarınızı parçalara ayırın. Vazelin kullanarak alnınız ve kulaklarınızda boya kalıntısı kalmasını önleyebilirsiniz. Boyayı saçınıza bölümler halinde uygulayın. Saçınız ne kadar sık ise o kadar küçük parçalara ayırın. Böylelikle boya saçınıza daha iyi işler.

Bal Köpüğü Saç Rengi Nasıl Akıtılır?

Saçlarınızı boyadınız ancak tonunu açmak istiyorsunuz ya da renginden memnun kalmadınız. Saçlarınızı kolay bir şekilde rengini akıtabilirsiniz. Saç rengini akıtma yöntemleri, evde karbonat ile saç boyasını kolaylıkla akıtabilirsiniz. Kolay ve etkili olan bu yöntem sıklıkla tercih edilmektedir. Yapmanız gereken işlem sprey şişesine iki bardak suyu koyup ve bir yemek kaşığı karbonat koyup karıştırın. Bu karışım ile saçlarınızı ıslatarak iki saat bekleyin. Saçlarınızı sonrasında yıkayın ve kremleyin.

Diğer bir yöntem ise maden suyu ile saç boyası akıtmak. Maden suyunu saçınızın boyuna göre saçlarınıza dökün ve saç diplerinize masaj yapın. İstediğiniz kadar bekleyebilirsiniz. Ardından saçlarınızı kremlemeyi ihmal etmeyin. Saç renginizi akıtmak için haftada bir uygulayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu