Sağlık

Genital Bölgede Yanma Hissi

01Bayanların en büyük problemlerinden bir tanesi vajina bölümünde oluşan hastalıklardır. Vajinada ortaya çıkan hastalıkların yok olması kadınlar için son derece önemlidir. Vajina, kadınların en hassas bölgelerinden bir tanesidir. Genital bölgede yanma sorunu kadınlarda oluşan vajinal problemlerden biridir.

Genital Yanma Nedir?

Vajina kısmında yanma, mikroplar yoluyla ortaya çıkabilen bir hastalık türü olarak yer almaktadır. Vajina bölümünde ortaya çıkan yanmanın pek çok nedeni yer almaktadır. Bunlardan bazıları cinsel yol nedeniyle ortaya çıkan hastalık türleri, mantar problemi, menopoz dönemi, havuz gibi kapalı su rezervlerinden kaynaklı oluşan bakteri ya da mikroplar, iç çamaşırların ıslak ya da kirli bırakılması gibi sebepler vajina üzerinde yanmaya neden olmaktadır.

Genital Yanma Tedavisi

Vajinada yanma tedavisi, ilk olarak ev içerisinde yapılacak bitkisel ilaçlar ile gerçekleştirilir. Ancak bu yöntemler ile düzelmeyen vajinadaki yanma konusunda ise hemen doktora gidilmesi gerekir. Aksi durumda büyük sorunlar ile baş başa kalabilirsiniz. Vajinada yanma tedavisi yapılmadığı zaman, cinsel ilişkide ağrı, kaşıntı gibi pek çok sonuç ortaya çıkabilmektedir.

Nasıl Tedavi Edilir?

Erkekler üzerinde zaman zaman görülen bu his, daha çok kadınlarda görülmektedir. Bu duruma sebep olan birçok neden bulunmaktadır. Bunlardan birkaçı şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Vajina bölgesinin kuru olması, cinsel ilişki sonrasında yanmaya neden olabilir.
  • Cinsel ilişki esnasında sürtünme vajina bölümünde yanma hissini yaratabilir.
  • Enfeksiyon problemi,
  • Vajinismus problemi,
  • İdrar yolunda ortaya çıkan enfeksiyonlar
  • Cinsel yol ile bulaşan hastalıklar

Kist Problemi

Vulvodini gibi farklı sorunlar cinsel ilişki esnasında yanma hissi yaratabilmektedir. Bu tür konularda yapılması gereken ilaçlardan yardım almaktır. Cinsel ilişki sırasında kullanılan kayganlaştırıcı, karbonat sayesinde vajinada yanma hissi gibi sorunlardan kurtulabilir ve sağlıklı bir hayat sürebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu