Güzellik

Estetik Yaşı Kaç Olmalıdır? Kaç Yaş İtibariyle Estetik Yapılabilir?

Estetik yaşı kaç olmalıdır? Kaç yaş itibariyle estetik yapılabilir? sorusu son zamanlarda en çok sorulan soruların başında gelmektedir. Kendimizi daha iyi hissetmek için hepimizin değiştirmek veya düzeltmek istediğimiz şeyler mutlaka oluyor. Peki bu değişikliği yapmak için yaşımızın kaç olması gerekmektedir?

Estetik yaşı kaç olmalıdır? Kaç yaş itibariyle estetik yapılabilir? Estetik yaptırmak için en doğru yaş bu kusurlar nedeniyle dikkatinizi dağıtacak kadar rahatsız olmak veya özgüven eksikliği yaşamak, sırıtıp katlanmanız gereken bir şey değildir.

Gençler

Ergen popülasyonunda kozmetik cerrahi nadirdir, bu yaş grubu her yıl gerçekleştirilen tüm kozmetik cerrahi prosedürlerin sadece yüzde dördünü temsil eder; rağmen son on yılda artmaktadır. Çoğu plastik cerrahi işlemi, vücut tam yetişkin boyutuna ulaştığında ve genellikle tıbbi nedenlerle veya duygusal yatkınlıklar varsa gerçekleştirilir.

Meksika’da rinoplasti de burun ameliyatı olarak bilinen, eski ergen hastalar arasında popüler bir seçimdir. Kızlar genellikle 14 ila 15 yaşları arasında yetişkin bir boyuta ulaşırken, erkekler yaklaşık bir veya iki yıl sürer.

20 Yıldan İtibaren

Yirmili yaşlarındaki insanlar için burun estetiği en popüler estetik ameliyatlardan biri olmaya devam ediyor.

Geç meme büyütme ameliyatı olan ergen hastalar için salinim plantlar tek seçenektir, ancak 21 yaşından büyük hastalarda hem salin hem de silikon minimum kısıtlamalarla ve hastalar için çok çekici sonuçlarla kullanılabilir.

30 Yıldan İtibaren

30’lar, Botox’un on yılı ve plastik cerrahi hastalarının ağırlıklı olarak kadın olduğu yaş aralığıdır. Bu yaş grubu için Botox ile yapılan tedavilerin sayısı yılda bir milyonu aşıyor. Cerrahi prosedürlere gelince, liposuction popüler bir seçimdir ve meme büyütme en popüler seçenektir.

40 İla 55 Yıl

Yaşlanma belirtileri 35 yaşından itibaren ortaya çıkmaya başlayabilir, ancak 40 ila 50 yaş arasındaki kişilerde erken yaşlanma tüm hızıyla ilerler. Bu yaş grubundaki hastalar, genç görünümlerini korumalarına yardımcı olan prosedürleri severler.

55 Yaş Ve Üstü

Meksika’da estetik ameliyatın sadece gençler için olduğunu düşündüyseniz, yanılıyorsunuz, çünkü bu yaştan itibaren isterlerse hala harika görünebilirler. Bu yaşta ameliyatsız prosedürler en yaygın olanıdır, en önemlisi yüz germe 55 yaş üstü hastalar için en popüler prosedürdür. Botoks ve dermal dolgu maddeleri, yılda 1,4 milyondan fazla tedavi ve dermal dolgu maddeleriyle 800.000’den fazla tedavi ile en popüler olanlarıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu