Moda

Erkekler İçin Akşam Yemeği Kombin Önerileri

Erkekler İçin Akşam Yemeği Kombin Önerileri Nelerdir? Akşam yemeğinde ne giyilir? Erkeklerin akşam yemeği için kıyafet tercihi nasıl olmalı? Bir akşam yemeği randevusu özel bir durumdur.

Erkekler İçin Akşam Yemeği Kombin Önerileri Nelerdir? Kim demiş erkeklerin kadınlardan daha az şık olduğunu? Yine de akşam yemeğinde ne giyileceği, birçok farklı yanıtı olabilecek bir sorudur. İşte size akşam yemeği için ne giymeniz gerektiğine dair bazı ipuçları;

Doğru Takım Elbiseyi Seçin

Doğru takım elbiseyi seçmek söz konusu olduğunda, göz önünde bulundurulması gereken pek çok şey vardır. Ancak sevgilinizle akşam yemeğinde giyecekseniz, öncelikle şık ve rahat bir takım elbise modeli seçmelisiniz. İşte size özel bir gün için doğru takım elbiseyi seçmeniz için üç ipucu.

Klasik tutun: Daha resmi bir görünüm için siyah veya lacivert klasik bir takım elbise tercih edin. Bu renkler sizi daha derli toplu ve gösterişli gösterecektir.

Kaliteye yatırım yapın: Kalite her zaman sizi daha iyi gösterir. Bedeninizde sallanan bir görünüm yerine, bedenini sarar. Bu da karşı tarafa sizi daha karizmatik gösterecektir.

Bedeninize uygun olanı bulun: Söz konusu takım elbise olduğunda herkese uyan tek bir beden yoktur. Vücut tipinize göre ölçü aldırarak, tam uyan bir tane bulmanız gerekir. Bu, takım elbisenizin içinde kendinize güvenmenizi ve karşı tarafa daha çekici görünmenizi sağlayacaktır.

Takım Elbisenizle Uyumlu Bir Gömlek Tercih Edin

Bildiğiniz gibi gömlek her erkeğin gardırobunun önemli bir parçasıdır. Özellikle takım elbiselerin önemli bir tamamlayıcısıdır. Bir gömleği takım elbisenizle eşleştirirken göz önünde bulundurmanız gereken çok önemli birkaç faktör vardır:

-Gömleğin rengi takım elbisenizin rengine benzer olmalıdır. Örneğin lacivert bir takım elbise giyiyorsanız, görünümünüzün geri kalanıyla tutarlılığı korumak için beyaz veya mavi çizgili bir gömlek bulmaya çalışın.

-Çizgileri çizgilerle giymeyin. Yani çizgili bir takım elbise giyecekseniz, içine özellikle doğrusal çizgileri olan bir gömleği asla tercih etmeyin. Düz bir gömlek seçiminde bulunun.

-Kırmızı veya yeşil gibi parlak renkleri siyah veya lacivert takım elbiselerle birlikte giymekten kaçının çünkü bu renklerle çok fazla çatışacaktır; bunun yerine, daha ince ama yine de şu anda trend olan bir şey arıyorsanız lacivert veya beyaz gömleklere sadık kalın.

Doğru Kravatı Seçin

Kravat kemer hizasına ulaşacak kadar uzun olmalı ve gömlekle uyumlu olmalıdır. Örneğin, mavi bir gömlek giyiyorsanız, lacivert veya açık gri bir kravat takabilirsiniz. Beyaz bir gömlek giyiyorsanız, siyahtan açık pembeye kadar herhangi bir renk takabilirsiniz. Kırmızı kravatı bu kombinasyon içerisinde tavsiye etmiyoruz. Kravatın genişliği vücut ölçülerinizle orantılı olmalıdır.

Mükemmel Ayakkabı Seçin

Mükemmel bir ayakkabı, harika bir kıyafetin anahtarı ve önemli son dokunuşudur. Hatta pek çok insanın size baktıklarında gördükleri ilk şeydir.

Ayakkabı söz konusu olduğunda, göz önünde bulundurmanız gereken iki şey vardır: renk ve ayakkabı tipi.

Renk: Üzerinizde şık bir takım elbise varsa, ayakkabılarınızın renk olarak bu takım kıyafet ile uyumlu olduğundan emin olmalısınız. Siyah pantolon ve beyaz gömlek giyiyorsanız, bağcıklı veya bantlı siyah rugan ayakkabılar giyin; kahverengi veya taba rengini asla siyah pantolon altına önermiyoruz.

Malzeme: Spor modeller gündelik kıyafetler için en uygunudur; Süet akşam yemeği için ise iyi bir tercih olabilir. Ancak siyah bir takım elbise altına siyah bir rugandan daha iyi bir seçenek yoktur.

Dışarıda partneriniz ile birlikte güzel bir akşam yemeği yiyecekseniz, şık görünmeniz gerekir. Takım elbise giymek istemiyorsanız, ancak gideceğiniz restoran biraz lüks ise smokin giyebilirsiniz. Ancak biraz rahatlık istiyorsanız, şık görünümlü keten pantolon ve gömlekte iyi bir tercihtir. Dışarıda güzel bir akşam yemeği için iyi giyinmek için moda uzmanı olmanıza gerek yok. Sadece doğru gömlek ve pantolon kombinasyonunu seçin, iyi bir ayakkabı alın ve her şey hazır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu