Yaşam

Dünyanın En Pahalı 8 Elementi Nelerdir?

Dünyanın En Pahalı 8 Elementi Nelerdir? Dünyanın en pahalı 8 elementi günümüzde oldukça değerlidir. Genel olarak her dönem için en pahalı elementler listesi aynıdır.

Dünyanın En Pahalı 8 Elementi Nelerdir? Dünyanın en pahalı 8 elementi her dönemde gündemde yer alırlar. Çünkü pek çok kişinin genel olarak dikkatlerini çeken element çeşitleridir. Ortak özellikleri arasında ise; doğada az bulunmalarıdır. Hem faydalı hem de az oldukları için dünya genelinde her dönem yüksek maliyetlerde yer alırlar.

Bazı element çeşitlerinin üretimi zor olur. Bazılarının ise doğada bulunması zor olur. Ama genel olarak element çeşitleri sürekli olarak kullanılıyor.

1-) Antimatter

Bir gramı yaklaşık olarak 62 trilyon dolar olan antimatter; ilerleyen dönemlerdeki teknolojik gelişimler için kullanılması planlanıyor. Fakat günümüzde bulanan  antimatter miktarı bu durum için yeterli değildir. Bu yüzden de daha çok antimatter bulunması gereklidir.

2-) Californium

1950 yıllarında keşif edilmiş bir element türüdür. Özelliklede sentezlenme aşaması oldukça maliyetli ve güçtür. Bu durumdan dolayı sürekli olarak sentezlenebilen bir element türü değildir. Californium bir gramı 27 milyon doları bulunuyor. Dünya genelinde de sadece bir kez sentezlenmiştir.

3-) Elmas

Elmas madenini bilmeyen yoktur. Özelliklede kadın takı çeşitlerinde sürekli olarak kullanılır. Kadınların en değerli elementi olarak; elmas elementi gösterilir. Yaklaşık olarak gramı 55 bin dolardır. Maliyeti yüksek olsa da kadın için vazgeçilmez bir takı elementidir.

4-) Tritium

Günümüzde aydınlatma sistemleri için bazı elementler bulunur. Aydınlatma sistemlerinde kullanılan değerli element çeşitlerinden biriside Tritium elementidir. Gramı ise yaklaşık olarak 30 bin dolar olarak biliniyor. Aydınlatma sisteminde kullanılması içinde yüksek maliyetler ödeniyor.

5-) Taaffeite

Takı çeşitlerinde sadece elmas elementi kullanılmıyor. Takı çeşitlerinde renk katmak için sürekli olarak Taaffeite elementi tercih ediliyor. Gramı ise yaklaşık olarak 20 bin dolardır. Kırmızı renkli takı çeşitlerinde sıklıkla Taaffeite kullanılır.

6-) Painite

Painite elementi; henüz daha yeni keşif edilmiş edinilebilir. Yaklaşık olarak 65 yıl önce Painite elementi keşif edilmiştir. Gramı; 9 bin dolardır. Doğada ise sık rastlanan bir element türü değildir. Bu yüzden de dünyanın en değerli elementler listesinde yer alıyor.

7-) Plutonyum

Günümüzde nükleer enerji için tercih edilen element çeşitlerinden biriside; Plutonyum oluyor. Ağır bir elementtir. Bir gramı; 4 bin dolardır. Farklı alanlarda da sıklıkla kullanılıyor.

😎 LSD

LSD elementinin üretim süreci oldukça güçtür. Bu yüzden de genel olarak dünyanın en zor üretilen elementi olarak bilinir. Sentetik yapısından kaynaklı olarak üretim aşamasının olabildiğince dikkatli gerçekleşmesi gerekir. Gramı; 3 bin olarak yakındır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu