Yaşam

Japonya İntihar Ormanları Hakkında Korkunç Bilgiler

Japonya intihar ormanları hakkında korkunç bilgiler; pek çok insanı derinden etkiliyor. Özelliklede halen daha bölgede yaşanan intiharlar yer alıyor.

Japonya intihar ormanları hakkında korkunç bilgiler yıllardır pek çok kişi tarafından biliniyor. İntihar ormanın çevresi genel olarak intihar eden kişiler yer alıyor. Ormanın adı normalde Aokigahara ormanıdır. Fakat yıl içerisinde 20 bin kişi intihar etmek için Aokigahara ormanını seçtiği için ormanın toplumdaki adı; intihar ormanı olarak biliniyor.

Japonya yer alan Aokiagaraha ormanları aslında yeşil tonlarının birleştiği bir alandır. Doğayı sevenler için ideal bir yürüyüş alanıdır. 1960 yılından önce bu ormanlık alan sürekli doğa yürüyüşleri için tercih edilen bir alandı. Fakat 1960 yılında Seicho Matsumoto adlı yazar Kuroi Kaiju adlı kitabında Aokiagaraha ormanında iki karakter intihar eder. Kitap zaman içerisinde yaygınlaştıkça bölge; intihar etmek isteyenlerin bölgesi haline geldi. Bu yüzden de bir roman karakterlerinin etkisi ile Japonya’da intihar ormanı diye bir alan oluştu.

Japonya İntihar Ormanlarında Yer Alan Gerçekler

Günümüzde Japonya ülkesinde her yıl çeşitli nedenlerden ötürü intihar vakaları gerçekleşiyor. Ormanın doğa yürüyüş yolunun üst kısımları bulunuyor. Bu alanlarda intihar etmek için tercih ediliyor. Toplumda yeşilliklerle dolu orman alanının alt kısmı yürüyüş; üst kısmı ise intihar etmek için ayrılmıştır.

Ormanda araçlar ile de intihar edenler bulunuyor. Genel olarak bölgede uzun yıllardır intiharlar yaşanıyor. Bu yüzden de şu anda intihar ormanında yer alan gerçekler arasında  geçmiş yıllarda intihar eden kişilerin kemikleri bulunuyor. Bu yüzden de genellikle tek yürüyüşlere çıkılmıyor.

Japonya İntihar Ormanlarının Genel Yapısı Nasıldır?

Japonya genel olarak sürekli sistemli yaşamaya odaklı bir yerdir. Bu yüzden de sisteme ayak uyduramayanlar genel olarak intiharı tercih ediyor. İntihar ormanı ise; çoğu zaman ilk tercih edilen yer oluyor.

Günümüzde Japonya intihar ormanlarının genel yapısı yeşil tonları ile bütündür. Çevrede sürekli intihar edilmemesine dair uyarı işaretleri yer alır. Özelliklede intiharlar araçlar ile yaşanıyor. Bu yüzden de çevrede eski ya da yıpranmış araç çeşitleri oldukça yoğundur. Japonya devleti duruma el koymak için; ormanın çevresine kasaba oluşturdu ve insanlar kendilerini yalnız hissetmemeleri için hoparlör ile şarkılar yayınlıyor. Fakat bu durum intihar çeşitlerine pek fazla engel olamıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu