Yaşam

Yeni Nesil iPhone’lar İçin Çekmeme Sorunu

2018 yılının son dönemlerin Apple tarafından piyasaya sürülen iPhone modelleri bir sorun sebebi ile tam bir hayal kırıklığı olmaya devam etmektedir.

2018 yılı içerisinde teknoloji severlerin en merakla beklediği ürünler arasında yer alan ve tanıtımında milyonlarca kişinin nefesini keserek izlediği en son iPhone modelleri tam bir hayal kırıklığı yaratmış durumdadır. Yeni nesil iPhone’lar için çekmeme sorunu yaşanması markaya olan güvenin yüksek derecede sorgulanmasına yol açmıştır.

Yeni model iPhone telefonlarda oldukça aş ağrıtan ve tepkilere yol açan şarj olma sorununa yenileri daha eklenmiş durumdadır. iPhone XS ve iPhone XS Max sinyal almakta zorlanırken sürekli çekmeme sorunu yaşanması telefon sahiplerinin sabrını taşırmış durumdadır. Bununla birlikte yeni modeller kablosuz internete de bağlanmakta da oldukça büyük sorunlar yaşamaktadır.

Çekmeme Sorunun Kaynağı

Birçok kişinin yaşadığı bu sorunun kaynağında, en son nesil iPhone modellerinin Wi-Fi sinyallerini ve hücresel sinyalleri düşük olarak algıladığını, bu sebeple de telefon konuşmalarında kalitenin oldukça azaldığını ve internet hızının olması gerekende oldukça aşağılara indiği görülmektedir. Bu durumun özellikle gün içerisinde sıklıkla internete giren ve telefon görüşmesi yapan kişileri oldukça zor durumda bıraktığı ifade edilmektedir. Hatta bu sebeple birçok kişi telefonunun teknik servise yollasa bile bu soruna şimdilik kalıcı bir çözüm üretilmediği görülmektedir.

Forbes dergisinde iPhone sorunları ile ilgili yapılan haberlerde ise, şarj sorununun bir güncellemeyle ortadan kaldırılabileceği aktarılmıştır. Ayrıca, çekme konusunda yaşanan sorununda yeni modellerde yer alan Intel modemler ve yeni anten konfigürasyonu ile çalışmasından kaynaklandığını, zaman içinde trafiğin normale dönmesiyle ortadan kalkabileceği yönünde görüşler ifade edilmiştir.  Bu anlamda kablosuz bağlantı sorunun nasıl giderileceği ise hala muamma olarak görülmektedir.

Yeni iPhone modellerinin kapalı durumdayken şarja takıldığında şarj cihazını görmediği ilk olarak ortaya çıkan sorundu. Yeni iPhone Modeli sorunlarının ortadan kaldırılamaması durumunda ise telefonların toplatılabileceği yüksek sesle konuşulmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu