Moda

Yaşınızın Güzelliğini Gölgeleyen Stil Hataları

Şık bir saç ve doğal makyaj, genç bir görünüme doğru uzun bir yol kat edebilirken, kötü kıyafet tercihleri tüm görünümü aşağıya çekebilir.

 Yapılan Birinci Yanlış

Sakin düz bir elbise ya da akan gömlek cazip gelse de, genellikle vücut çerçevenizi düzleştirir.  Kadınlar kıyafetlerinin altında saklamak yerine rakamlarını gösteren yapılandırılmış giysiler üzerinde odaklanmalıdır. Birçok kadın kolları, kalçaları veya karnı gibi sorunlu bölgeleri kapatmak istiyor, ancak şekilsiz kıyafetler giymek daha ağır görünmenizi sağlar.

Tüm kadınların dolaplarında biraz kısa olan, beline hafif oturan olan iyi kesilmiş bir ceket olması gerekir.

 İkinci Yanlış: Gereksiz Uzun Giymek

Birçok kadın vücudunun belirli bölgelerini gizlemek için uzun parçaları seçmeyi tercih eder. Fakat bu genellikle iyi olmaktan çok zarar verir. Yaşlandıkça sarkık dizleri saklamak isteyebilirsiniz ya da ayak bileklerine kadar bir etekle biraz daha rahat hissedersiniz. Fakat en iyi alternatif midi etektir. Midi etek baldırın ortasında durur. Bu en ideal uzunluk olarak görünür.

Üçüncü Yanlış: Çok Fazla Siyah Giymek

Çoğu kadın siyah ceketleri ve siyah kot pantolonlarına ulaşmayı seviyor olsa da, her zaman uygun bir seçim değildir. Kadınlar olgunlaştıkça, cildin problemlenme eğilimi artar, bu yüzden siyah, göz altındaki ince çizgileri ve koyu gölgeleri vurgulayan sert bir kontrast yaratır. Yüze ışık gelmesi için uygun kolye vb. aksesuarlar önerilir.

Dördüncü Yanlış: İnce Kumaş Seçimi

Kadınlar yaşlandıkça konfor tercih ediyorlar ve daha ince kumaşları seçiyorlar. Ama bu kumaşlar en iyi seçim değil, çünkü bu tarz kumaşlar sorunlu alanlara tutunma eğilimi gösteriyor. Bunun yerine vücut üzerinde daha tok duran kumaşlar önerilir. Bu kumaşlarda da strech özelliği vardır ve daha ince görünerek daha genç durmanız için yardım eder.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu