Teknoloji

Windows 13 Neler Getirecek ve Ne Zaman Çıkacak?

Windows 13 Neler Getirecek ve Ne Zaman Çıkacak? Windows 13, Microsoft’un bir sonraki büyük sürümüdür. Ekip, bu sürümü öncekilerden daha da iyi hale getirmek istiyor.

Windows 13 Neler Getirecek ve Ne Zaman Çıkacak? Şirket bu versiyonda her türlü sistem üzerinde çalışabilecek kadar esnek olmayı hedefliyor. Sürümün çıkış tarihi kesin olarak bilinmiyor, ancak önümüzdeki birkaç yıl içinde yani 2025 yılından sonra Windows 13 bilgisayarları fethedecek.

Windows 13 Ne Zaman Çıkacak

Microsoft bu büyük atılımı elbette sessizce yapmayacak. Şirketin yeni işletim sistemi üzerinde çalışmaya başlamadan önce binlerce şirkete ve bireysel kullanıcılara ihtiyaç tespiti açısından danışması gerekiyor. İşletim sistemini en verimli şekilde şekillendirmek için, ihtiyaçları belirlemesi gerekiyor. Bu da geniş çaplı bir anket ile olacak. Gelişen saldırgan yazılımlara karşı nasıl bir koruma sağlanacak ve güncellemeler, kullanıcıları bezdirecek mi? Eğer bu sorunlara karşı yeterli önlemler alınırsa Windows 13 çok daha işlevsel ve kullanışlı olacak.

Windows 13, en son teknik özelliklere ve güvenliğe sahip olacaktır. Bu, Windows 10’a yapılan kozmetik bir güncellemeden daha fazlasıdır. Yeni özellikler ve yenilikler, virüslerden ve kötü amaçlı yazılımlardan korunmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca yeni sürüm Xbox ve Cortana 2.0’ı da içerecek.

Windows 13 Paralı Mı Olacak

Microsoft, Windows yükleme tabanını birleştirmeye çalışarak yıllardır güncelleme boşluğunu açık tutuyor. Ancak Windows 11 ile bu yaklaşım değişti ve şirket artık etkinleştirme ve lisanslama kurallarını uygulamamaktadır. Bu, Windows 13’ün ücretsiz indirileceği anlamına geliyor. Ancak bunca çaba bedava sürüm sunmak için değil elbette. Yeni donanımlar için üreticilerle ortak çalışmalar olacak. Bu ortaklıkların getirileri olacak. Yani dolaylı yollardan şirket kazancını katlayacak. Bu arada kimse bu sürümün mükemmel olmasını beklemesin çünkü illa ki bazı açıklar bırakacaklar ki ileride Windows 14 ve üst sürümleri de yazılabilsin.

Windows 13 Ücretsiz Bir Güncelleme Olacak Mı

Microsoft, Windows’un eski sürümlerini desteklemek zorunda olmadığı için bu yaklaşımı benimsemiştir. Bunun yerine, kullanıcılar için faydalı olan küçük güncellemeler yapabilecekler. Ancak bunun da külfeti olacak, kullanıcıların yeni özellikleri desteklemek için sistemlerini yükseltmeleri gerekeceği anlamına gelir.

Windows 13, yenilenmiş bir kullanıcı arabirimi ve video özellikli bir Medya Oynatıcı gibi birçok dikkate değer özelliğe sahip olacak. Güncelleme ayrıca Hesap Makinesi ve Posta ve Takvim gibi temel Windows uygulamalarında iyileştirmeler getirecek. Sesli asistanla canınız sıkıldığında sohbet de edebileceksiniz.

Birçok Windows kullanıcısı, Windows’un bir sonraki sürümünün ne zaman çıkacağını merak ediyor. Bildiğiniz gibi Windows 10 büyük bir başarı elde etti ve Microsoft, Windows 11’in daha yalın olacağını ve Windows 13’ten önce geleceğini duyurdu. Windows 13 henüz duyurulmamış olsa da, bu sürümle ilgili çalışmalar var.

 

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu