Güzellik

Suna Dumankaya Kuru Ciltler İçin Maske

Kuru cilde sahip olanlar için Suna Dumankaya etkili bir cilt maskesi sunar. Bu sayede de cilt sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Kuru Cilt Maskesi

Yaşlanmanın etkisini kuru cilt sahibi olan kişiler daha fazla hissedir. Çünkü cildin kuruluğu oluşan kırışıklıkları da etkiler. Bu şekilde bir durum ile karşı karşıya kalmamak için de kuru cilde sahip olan insanlar cildi nemlendirecek en iyi yöntemi aramaya başlar. Pek çok yöntem kuru ciltleri istenilen neme ulaştırmak için piyasaya sürülür. Ancak bunların hepsi aynı oranda işe yarar değildir. Hatta bir kısmını uyguladığınızda ciltte bir takım sorunlar bile oluşabilir. Oluşan bu sorunlar nedeni ile en güvenilir yöntemi tercih etmek gerekir. Bu noktada da Suman Dumankaya tarifleri tercih edilir. Kuru cilt problemlerini sunduğu beyaz kil maskesi ortadan kaldırır.

Kuru Ciltler İçin Beyaz Kil Maskesi

Kuru ciltlerin ortaya çıkardığı pul görüntüden kurtulmak için mutlaka etkili bir şekilde cildin nem takviyesinin yapılması gerekir. Bunun için de beyaz kil maskesi kullanmak önemlidir. Kuru cildin esas problemi sıvı eksikliğidir. Beyaz kil maskesi sayesinde sıvı kaybının ciltte bıraktığı etkiler de ortadan kalkar.

Beyaz kil maskesi hazırlamak için iki çorba kaşığı beyaz kil, 2 çorba kaşığı gliserin, 4 kaşık susam yağı, 4 kaşık zeytinyağı, 4 kaşık kayısı yağı ve suya ihtiyaç vardır. 2 tatlı kaşığı suyu tüm malzemeler ile karıştırarak ortaya bir krem çıkarılır. Oluşan krem, cildin nem dengesini tekrar sağlamada oldukça önemlidir. Hazırlanan karışımın etkisinden faydalanmak için her gün düzenli bir şekilde beyaz kil maskesi uygulaması gerçekleştirmek gerekir. Bu sayede de cildin sorunsuz bir şekilde kuru halinden uzaklaşacağına şahit olabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu