Güzellik

Rimelin Kuramaması İçin Ne Yapmalı?

Çoğu zaman kadınların yaşamış olduğu problemler arasında rimelin kuruması problem oluşmasına neden olmaktadır. Kullandığınız rimelin kurumaması için tercih edebileceğiniz farklı yöntemler bulunmaktadır. Özellikle kullanım sonrasında yapacağınız uygulamalar sayesinde rimelin kurumasını engelleyebilirsiniz. Daha etkileyici bakışlara sahip olmak istediğinizde kirpiklerinizde uygulayacağınız rimel düzenli şekilde kullanılması halinde farklı nedenlerden dolayı kuruyabilir.

Doğru Saklama Koşulları

Rimelinizi özellikle kuru ve serin yerlerde saklamanız gerekir. Bu sayede içerisinde bulunan uçucu yağların buharlaşmasını engelleyebilirsiniz. Özellikle buzdolabında saklama rimelin kurumaması için yapılacak olan en etkili tercihi olacaktır.

Rimelin Kuramaması İçin Ne YapmalıAğzını Mutlaka Kapatın!

Zaman zaman acele etmeniz durumunda özellikle rimelin kapağını açık bırakmanız içerisinde bulunan sıvının kurumasına neden olmaktadır. Bu nedenle özellikle açık bırakmamanız ve kapalı olduğunu kontrol etmeniz gerekir. Farklı nedenlerden dolayı özellikle rimelin kurumaması için ne yapmalı? Merak edenlerin en çok dikkat etmesi gereken noktalardan birisi mutlaka kapağının kapalı olmasının gereklidir. Kapağının açık olması durumunda içerisinde bulunan uçucu yağlar buharlaşmaktadır. Uygulama yaptıktan sonra fırçayı temizleyerek ağzını sıkıca kapatıp saklayabilirsiniz.

Fırça İle Alma Yöntemi

Fırçanız ile ürünü alırken özellikle rimelin ileri geri itilmesi içerisine hava girmesine neden olmaktadır. Fazla hava girmesi durumunda rimelin kurulması söz konusu olmaktadır. Bu durumda özellikle fırçanızı içerisine soktuktan sonra dairesel hareketler ile içerisinde bulunan ürünü alabilirsiniz. Bu sayede hava girişini engelleyebilirsiniz. Doğru şekilde kullanılması özellikle oluşabilecek problemlere karşı önlem alınmasını sağlamaktadır.

Fırçanızı Temizleyin

Özellikle makyaj yaparken kullandığınız ürünler arasında yer alan rimel içerisinde bulunan fırça yardımıyla kirpikleri uygulanmaktadır. Bu nedenle rimelin kurumasını engellemek amacıyla yapabileceğiniz yöntemler arasında özellikle düzenli şekilde fırçanın temizlenmesi yer almaktadır. Göz temizleme sularıyla yapacağınız uygulamalar fırçanın temizlenmesini sağlayacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu