Gebelik

Mutlu Bir Hamilelik İçin Tavsiyeler

Bayanların en hassas dönemlerinden birisidir hamilelik dönemleri. Bu nedenle özellikle partnerlerinin bu döneme dikkat etmeleri gerekiyor. Yaşanan değişiklikler iki tarafı da olumlu ya da olumsuz etkileyebiliyor. Bizlerde sizin için bu süreci değerlendirdik ve mutlu bir hamilelik için bir yol haritası çizdik.

Mutlu Hamile Bayan
Mutlu Hamile Bayan

Her bayanda olmasa da çoğu bayanda duygusal geçişler olabiliyor. Özellikle hızlı yaşanan bu duygusallık ilişkilere zarar verebiliyor. Bayanların vücut şeklinin değişmesi, hormonlarının kabarması çeşitli etkileri de beraberinde getirebiliyor.  Bunun için sizlere bazı uyarılarda bulunarak bu zor dönemleri mutlu bir şekilde atlatmanızı sağlayacağız.

Mutlu Bir Hamilelik Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

Stressiz Hamilelik
Stressiz Hamilelik

Yiyip içtiğiniz ürünlere oldukça dikkat etmeniz gerekiyor. Özellikle meyve yönünden fazlaca beslenmelisiniz. Farklı sebzelerden oluşan karışımları yiyerek günde üç öğün beslenmenizde fayda var. Bazı durumlarda canınız istese dahi sağlıksız yiyecekler yememeniz gerekir. Özellikle canım istiyor diye kendinizi yanıltarak bu yiyecekleri yemenizi kesinlikle önermiyoruz. Gece uykuları da sizin ve bebeğiniz için oldukça önemli. Yatma ve kalkma saatlerinize dikkat ederek düzenli bir hayat sürmelisiniz. Ayrıca yatarken bebeğinizin rahat soluması için sol tarafınıza yatmanızı öneriyoruz. Sadece bebeğinizi düşünerek geçireceğiniz hamilelik süreci eşinizle olan ilişkinizi yıpratabilir bu nedenle ona da vakit ayırarak önemli olduğunu hissettirmeniz lazım. Özellikle beraber olduğunuz zamanlarda kısa bir sürede olsa elinizi karnınıza koyarak bebeğinizi beraberce hissedebilirsiniz. Ayrıca mutlu bir hamilelik için kötü duygulardan, aşırı stresten uzak durarak hamilelik öncesi yaşadığınız olayları düşünmeyi bırakarak bebeğinize odaklanın.

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu