Gebelik

Kırışıklıklardan kurtulmanın 6 yolu

Kırışıklıklardan kurtulma

Kırışıklıklardan kurtulmanın 6 yolu

Yıllar geçtikçe yaşımız ilerler ve yaşanmışlıkların izleri adeta yüzümüze yansır. İlk olarak göz çevresinde daha sonra da yanaklarımızda kırışıklıklar oluşur. Her ne kadar ruhumuz genç ve dinamik hissetse de yaşlılık belirtileri cildimizde yerini alır. Dünya üzerinde birçok bayanın ortak sorunu olan yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak mümkün olmasa da önlemek ve geciktirmek mümkündür. İşte, kırışıklıklardan kurtulmanın 6 yolu:

  1. Her şeyden önce yapılması gereken şey cildin nem oranını dengede tutmaktır. Ne çok kuru ne de çok yağlı olmaması ve dış etkenlerden korunması için cilde yardımcı nemlendirici ürünler kullanılmalıdır.
  2. Güneş ışınları ciltte leke oluşumuna neden olmakla birlikte cildin erken yaşlanmasına da sebep olmaktadır. Bu nedenle özellikle güneşin etkili olduğu saatlerde güneş kremleri ve gözlükleri mutlaka çantalarda bulunmalıdır.
  3. Sürekli asık bir surat ve ifadesiz bir duruşa sahipseniz kırışıklıklara zemin hazırlıyorsunuz demektir. Bu nedenle gün içerisinde yüz kaslarınızı çalıştıracak egzersizler yaparak cildinizi hareketlendirmelisiniz.
  4. Genç bir cildin en büyük düşmanı düzensiz uykudur. Birçok hastalığa davetiye çıkaran bu düzensizlik hafife alınmamalıdır. Uyku problemi olan kişilerde yaşlılık belirtilerinin daha hızlı geliştiği uzmanlar tarafından kanıtlanmıştır.
  5. Su tüketimi cilde yapılacak en büyük iyiliklerden biridir. Bu nedenle  günde en az 2 litre su tüketilerek kırışıklıklara dur demek mümkündür.
  6. Stres, hem bedenen hem de ruhen insanı yoran bir hastalıktır. Gün içerisinde sizi strese sokan şeylerden uzak durarak ve bunları umursamayarak cildinizin ömrünü uzatabilirsiniz.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu