Moda

Kına Gecelerinin Gözdesi Bindallı Modelleri Nelerdir?

Kına Gecelerinin Gözdesi Bindallı Modelleri Nelerdir? Düğün ve kına gecesi gibi özel günlere has giysiler her geçen gün çeşitleniyor. Bizde yazımızda birbirinden özel bindallı modelleri neler bunları ele alalım.

Kına Gecelerinin Gözdesi Bindallı Modelleri Nelerdir? Birbirinden özel bindallı modelleri her zevke göre seçim yapma olanağı sağlar. Kına gecelerinin vazgeçilmezlerinden olan bindallılar gelenekleri yaşatmak adına birçok kişi tarafından tercih edilir. Artan ilgiye paralel olarak pek çok kültürden esinlenmiş bindallı modeli bulmak mümkündür. Son yıllarda Hint, Arnavut, Boşnak etkileri olan bindallılar tercih edilir. Bizde yazımızda birbirinden özel bindallı modellerini başlıklar halinde sıralayalım.

1-) Şalvarlı Bindallılar

Şalvarlı bindallılar elbise formunu tercih etmeyenlerin seçimlerinden biridir. Genel olarak şalvar, gömlek ve üstüne dış kaftan şeklinde üç parçadan oluşur. Kırmızı renk daha çok tercih edilirken farklı renk uyumları da mevcuttur.

2-) Pelerinli Bindallılar

Kabarık etek üstüne tül şeklinde pelerin uyumu güzel bir kombinasyon sağlar. Adeta peri masallarından çıkmışçasına pelerinli bindallılar tercih edilir. Mor, bordo, kırmızı, yeşil gibi birçok rengi bulunur.

3-) Hint Bindallıları

Geleneksel Hint esintilerin taşıyan Hint bindallıları son zamanlarda en çok tercih edilenler arasındadır. Alt kısmında bulunan etek standarttır. Üst kısımdaki büstiyer ise kişilerin tercihine göre göbek kısmı açık yada kapalı seçenekleri vardır. Şal ise vücuda dolanarak yada saç tokasına iliştirilerek tam bir Hint imajı yaratır.

4-) İspanyol Kol Bindallılar

Standart bir bindallının kol kısımlarında İspanyol kol denilen detaylar bulunur. Bu detaylar genel olarak tül şeklindedir. Kolun tamamını kaplayacak şekilde alternatifleri bulunur. Birçok farklı renk seçeneği bulunur.

5-) Desenli Bindallı

Farklı bir seçim yapmak isteyenlerin tercih edebileceği bindallılar şifon özelliğiyle ilgi çekicidir. Beyaz bir straplez elbise üzerine genelde çiçek baskı desenli dış kaftan denilebilecek bir üst olur. Farklı ve şık tasarımıyla elbise bindallı karışımı denilebilir.

6-) Püsküllü Bindallı

Yeni çıkan modellerden biri olan püsküllü bindallılar farklı tasarımıyla oldukça dikkat çekiyor. İç ve dış giysi olarak iki parçadan oluşan giysinin kollarının üzerinde bulunan püskül detayları farklı bir hava katıyor. Arma şeklinde püsküller ilgi görüyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu